Musimy spłacić poprzednią pożyczkę

spłacić poprzednią pożyczkę

Czasami może się zdarzyć tak, że zaciągniemy pożyczkę, ale zanim zdążymy ją całą spłacić, będziemy ponownie potrzebowali dodatkowych pieniędzy. Może się okazać, że będziemy myśleli o tym, aby ponownie zaciągnąć pożyczkę. Czy możliwe jest to, abyśmy uzyskali drugą pożyczkę, skoro jeszcze nie spłaciliśmy tej poprzedniej? Sprawdźmy czy musimy spłacić poprzednią pożyczkę, aby wziąć kolejną.

Czy musimy spłacić poprzednią pożyczkę?

Odpowiedź brzmi… To zależy. Zależy czy naprawdę nie możemy znaleźć innej opcji pozyskania funduszy. Zalecamy zaciąganie kolejnego zadłużenia, przy obecności poprzedniego jeszcze nie spłaconego tylko wtedy, kiedy jesteśmy pewni, że absolutnie musimy to zrobić, nie mamy żadnej innej możliwości dorobienia a zarazem jesteśmy pewni swojej samokontroli finansowej i mamy dokładnie przemyślany plan spłaty. W przeciwnym razie grozi nam spirala zadłużenia.

Dowiedzmy się jak to wygląda

Z pewnością nie będziemy zaskoczeni, jeśli okaże się, że poprzednia pożyczka musi być spłacona, zanim będziemy mogli zaciągnąć kolejną. Oczywiście, dzieje się tak dlatego, żebyśmy byli chronieni przed wpadnięciem w długi, bo może się okazać, że przy kolejnej pożyczce, ciężko będzie nam już uzbierać pieniądze potrzebne na ratę.

Jakie mamy wyjścia?

Możemy próbować wcześniej spłacić pożyczkę, którą już mamy i w ten sposób, wcześniej też będziemy mogli zaciągnąć następną. Możemy też próbować zorganizować taką pożyczkę w innej firmie pożyczkowej, chociaż może się okazać, że to nie będzie takie proste, jakby mogło się wydawać. To właśnie oznacza, że musimy pomyśleć, czy naprawdę potrzebujemy tych dodatkowych pieniędzy na już, czy nie możemy jednak trochę odczekać, aby uzyskać je na spokojnie, po spłaceniu obecnej pożyczki.

Ważne jest to, abyśmy nie wpadli tutaj w żadne długi, dlatego też powinniśmy dokładnie słuchać podpowiedzi, jakie będziemy uzyskiwać od konsultantów pracujących w danej firmie pożyczkowej, bo oni także chcą dla nas jak najlepiej. Warto im zaufać, bo będą wiedzieli, jak rozwiązać nasz problem, tak aby wszystko było dobrze po naszej myśli.