Na jaki czas musimy rozłożyć okres spłaty pożyczki?

okres spłaty pożyczki

Są firmy, które już na samym początku, przy pierwszym kontakcie dają nam wiele możliwości do wyboru. Są też takie, które odgórnie narzucają nam okres spłaty pożyczki. Warto się zastanowić, które z nich będą dla nas tymi najlepszymi, tak abyśmy mieli pewność, że nie będziemy mieli najmniejszego problemu z oddaniem tego co pożyczymy. A przecież okres spłaty będzie miał ogromny wpływ na wysokość naszej raty.

Okres spłaty pożyczki – Im dłużej tym mniej

Przede wszystkim, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że im dłużej będzie trwał okres spłaty naszej pożyczki, tym mniejszą miesięczną ratę, będziemy mieli do spłacenia. To też sprawia, że będzie nam to wszystko łatwiej przeprowadzić do końca. Jednak musimy też sobie zdawać sprawę z tego, że przy płaceniu odsetek, będziemy mieli więcej do zapłacenia za całą pożyczkę. Im dłużej będzie trwała spłata, tym z pewnością więcej będzie tych odsetek, a więc większy koszt zaciągnięcia pożyczki.

Plusy takiego okresu spłaty pożyczki

Może się okazać, że dla starych klientów, firmy pożyczkowe będą miały specjalną promocję. Przy zaciągnięciu pożyczki na określoną kwotę i przy oddaniu jej w ciągu 30 dni, będziemy mogli liczyć na zapłatę samej prowizji. To oznacza, że koszt zaciągnięcia pożyczki będzie wynosił tylko kilka złotych.

Warto zobaczyć jak to działa, jak wychodzi spłata. Jeśli jest możliwość zaciągnięcia pożyczki przy spłacie tylko kilku złotych, to koniecznie powinniśmy z tego skorzystać. Zwłaszcza że taka prowizja jest stała, bez względu na to, jakiej wysokości będzie nasza pożyczka.

Sprawdź, jakie są konsekwencje opóźnionej spłaty pożyczki