Wiek, a możliwość zaciągnięcia pożyczki

Wiek, a możliwość zaciągnięcia pożyczki

Rozważając możliwość zaciągnięcia chwilówki, z pewnością liczymy się z tym, że będą przed nami postawione różnego rodzaju warunki, które będziemy musieli spełnić, chcąc mieć pewność, że nasz wniosek o przyznanie takich pieniędzy, będzie w ogóle wzięty pod uwagę. Jednym z takich warunków będzie wiek, dlatego warto sprawdzić regulamin konkretnych firm, tak aby wiedzieć, czy w nich w ogóle mamy szansę na uzyskanie takiego finansowego wsparcia.

Czy wystarczy być pełnoletnim

Jeżeli dobrze poszukamy, to z pewnością znajdziemy oferty firm pożyczkowych, które odnośnie naszego wieku, nie mają większych oczekiwań, poza tym, że będziemy po prostu pełnoletni. Jednak musimy się liczyć z tym, że większość firm będzie oczekiwała, iż będziemy mieścili się w wieku 21 a 70 lat, bo wówczas będzie największa szansa na to, że bez przeszkód będziemy mogli zwrócić całą pożyczkę. Chociaż istnieją też firmy, w których kryterium wieku kończy się na 100 latach (np. Zaliczka).

Chodzi o odpowiedzialność i ekonomię

Ustalając właśnie takie ograniczenia wiekowe, chodzi o to, że firmy pożyczkowe, chcą mieć pewność, że jesteśmy odpowiedzialni. Dlatego wiek jest nieco wyższy, niż prawna granica pełnoletności. Mieszcząc się w dolnej granicy, powinniśmy już wyjść z gniazda rodziców, pracować i zdawać sobie sprawę z konsekwencji, jakie pociągnie za sobą niespłacanie pożyczki. Górna granica wieku jest związana z wyższymi wydatkami (na opiekę medyczną i leki), większym ryzykiem związanym z końcem życia. Oczywiście wpływa to na na zdolność kredytową i ryzyko związane z udzieleniem pożyczki.

Kryteria odnośnie potrzebnego wieku z pewnością nie są jakieś wygórowane, więc tak naprawdę, jeśli tylko jesteśmy pełnoletni, to nie powinniśmy mieć problemów z ich spełnieniem. Jednak zawsze pamiętajmy o konsekwencjach korzystania z produktów pozabankowych (i wszystkich instrumentów finansowych w ogóle).