Platforma walutowa online na przykładzie Walutomatu – jak działa?

platforma walutowa

Sezon wakacyjny w pełni, w związku z tym często spotykamy się z potrzebą szybkiej wymiany pieniędzy na inne waluty. Z czego skorzystać, aby wymienić pieniądze po najkorzystniejszym kursie bez konieczności obrotu gotówką? Dziś przyglądamy się tematowi platform walutowych online. Za jej pośrednictwem można zarobić, wymieniając waluty po atrakcyjnych kursach.

Platforma walutowa online – jak działa?

Platforma walutowa online, nie jest tym samym co kantor internetowy. Zanim zaczniemy zastanawiać się nad skorzystaniem z usług stron, takich jak Walutomat.pl, upewnijmy się że wiemy na jakich zasadach działają i co nam oferują.

Platformy walutowe działają na zasadzie usługi społecznościowej. W uproszczeniu, możemy powiedzieć, że to taki Bla Bla Car w świecie walut. Jeżeli chcesz wymienić pieniądze na inną walutę – przykładowo dlatego, że zostało Ci trochę obcej waluty i chcesz ją wymienić – platforma skojarzy Cię z użytkownikami, którzy chcieliby ją kupić. Serwis jest więc tylko pośrednikiem, który za swoją działalność pobiera prowizję.

Zalety i wady platformy walutowej

Do zalet korzystania z platformy walutowej należą zdecydowanie korzystniejsze kursy, niż w kantorach – ceny ustalają między sobą kupujący i sprzedający.

Z kolei wadą jest stosunkowo mała ilość dostępnych walut – z reguły możemy wymieniać tylko najpopularniejsze z nich, takie jak euro, dolar, funt czy fank szwajcarski. Dodatkowo platformy obsługują tylko płatności za pośrednictwem najpopularniejszych banków – a więc istnieje duża szansa, że aby dokonać transakcji za pośrednictwem platformy walutowej, będziesz musiał być klientem jednego z tych banków.

Platformy walutowe – gdzie zacząć?

Jeżeli interesuje Cię wymiana walut za pośrednictwem platformy walutowej, upewnij się że korzystasz z bezpiecznego i popularnego serwisu. My polecamy portal Walutomat – zapewnia bezpieczeństwo, poprzez weryfikację tożsamości użytkowników, zabezpieczenie strony absolutnie podstawowym w wypadku usług finansowych online, protokołem SSL, dobrze zorganizowaną obsługę klienta oraz potwierdzenia transakcji smsem.

Jak działa Walutomat?

Działanie platformy opiera się o trzy proste kroki:

  1. Rejestrujesz się w serwisie i wpłacasz pieniądze, które chcesz wymienić do portfela Walutomatu,
  2. Zlecasz wymianę pieniędzy po aktualnie najlepszym kursie lub ustalasz taki kurs, jaki Ci odpowiada i zlecasz wymianę,
  3. Po dokonaniu wymiany – wypłacasz z portfela platformy wymienione pieniądze na własne konto.

Podsumowując – jeżeli masz więcej czasu i chcesz dokonać wymiany walut w najkorzystniejszym kursie, ale niekoniecznie chcesz aby wiązało się to z czasochłonnym jeżdżeniem po kantorach – możesz to zrobić online, za pośrednictwem platformy walutowej. Jest to jeden ze sposobów wymiany walut online. W kolejnych wpisach zajmiemy się opisaniem działania kantorów internetowych oraz kont osobistych i kart walutowych. Poznanie zasad działania tych instrumentów pozwoli na sprawne i wygodne obracanie wymianą walut.