Pożyczka w instytucji pozabankowej? Nie potrzebujesz stosów dokumentów

Pożyczka w instytucji pozabankowej

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że wiele dokumentów nie jest tutaj potrzebne, a to oznacza, że musimy spełnić tutaj mniej wytycznych, niż ma to miejsce w bankach. To także działa na korzyść zaciągania tego typu pożyczek pozabankowych, bo mniej formalności do spełnienia oznacza, że mniej musimy biegać za różnymi dokumentami, a dodatkowo oznacza, że szybciej może być rozpatrzony nasz wniosek.

Pożyczka w instytucji pozabankowej – nie potrzebujesz zaświadczeń

O ile banki domagają się, abyśmy zaprezentowali im zaświadczenie od pracodawcy, o tyle w przypadku firm pozabankowych nic takiego nie musi mieć miejsca. To ważne, ponieważ dzięki temu oszczędzamy sporo czasu, kiedy nie musimy iść do pracodawcy, aby przygotował dla nas dokument z informacją ile zarabialiśmy przez ostatnie kilka miesięcy. A ponieważ tego dokumentu nie ma, to odchodzi kolejna rzecz, którą trzeba zweryfikować przy przyznawaniu pożyczki w instytucji pozabankowej.

BIK też nie jest potrzebny

Dodatkowo musimy powiedzieć, że nie potrzebujemy tutaj także dokumentów z BIK, a co się z tym wiąże, nie musimy wykazywać, że nigdy nie zalegaliśmy z żadną opłatą. To kolejny dokument, który tutaj jest zbędny, a co się z tym wiąże, który nie przedłuża momentu, w którym będziemy mogli uzyskać te upragnione pieniądze.

Warto się wcześniej zorientować, czego tutaj nie potrzebujemy, tak abyśmy niepotrzebnie nie próbowali załatwiać tych dokumentów, bo tylko niepotrzebnie stracimy na to czas, w którym mógłby już być rozpatrywany nasz wniosek.

Ze względu na brak wymagań formalnych pożyczka w instytucji pozabankowej jest prosta i szybka. Dodatkowo instytucje pozabankowe przyznają pożyczki częściej niż banki. Należy jednak pamiętać o krótszych terminach spłaty i większych kosztach manipulacyjnych, które są z tym związane.