Pożyczki pozabankowe – cel pożyczki nie wpłynie na decyzję o pożyczce

cel pożyczki nie wpłynie na decyzję o pożyczce

Mogłoby się wydawać, że jeżeli pożyczkodawca zgodzi nam się pożyczyć pieniądze, to będzie chciał nie tylko wiedzieć, kiedy nastąpi spłata pożyczki, ale także na co przeznaczymy środki. Może to powodować, że niektóre osoby zrezygnują z rozważania pożyczki pozabankowej. Nie wszyscy wiedzą, że cel pożyczki nie wpłynie na decyzję o pożyczce. 

Pożyczki pozabankowe – wszystko jest w regulaminach

Jeżeli do tej pory nie korzystaliśmy z możliwości zaciągnięcia pożyczki pozabankowej, bo obawialiśmy się, że będziemy musieli bardzo dokładnie przedstawić cel pożyczki, to powinniśmy wiedzieć, że popełniliśmy błąd. W firmach pozabankowych nikt od nas nie wymaga, abyśmy mówili na co są nam potrzebne pieniądze, a co się z tym wiąże, nikt nie będzie też od nas wymagał, abyśmy dokumentowali cel pożyczki.

Cel pożyczki – czy kupiliśmy to co mieliśmy?

We wnioskach firm pożyczkowych możemy natknąć się na prośbę o określenie celu pożyczki. Pytanie to z reguły ma charakter ogólny. Wskazujemy czy pieniądze planujemy wydać na remont, wakacje, leczenie lub inne wydatki. Czy firma pożyczkowa w późniejszym czasie zweryfikuje, że nabyliśmy dokładnie to co chcieliśmy? Nie – nikt nie będzie  od nas wymagał dostarczenia jakiegokolwiek potwierdzenia ogólnej deklaracji z wniosku. Cel pożyczki nie wpłynie na decyzję o pożyczce. Sprawą pożyczkobiorcy jest to, na co faktycznie wyda pożyczkę i jeśli okaże się, że jednak wpadło coś ważniejszego i na to przeznaczyliśmy pieniądze, które dostaliśmy, nie musimy się obawiać weryfikacji po fakcie.

Odpowiedzialność dla pożyczającego

Plusem braku weryfikacji jest większe pole manewru, dotyczące wydania pozyskanych środków. Jednak warto pamiętać, że odpowiedzialność, dotycząca obracania pożyczonymi pieniędzmi spoczywa na osobie biorącej pożyczkę. Wprawdzie cel pożyczki nie wpłynie na decyzję o pożyczce, jednak wydane pieniądze i tak należy zwrócić w terminie. Dlatego zanim weźmiesz pożyczkę – dobrze przemyśl dlaczego jest Ci potrzebna, jakiej kwoty potrzebujesz i dlaczego. Pozwoli to uniknąć komplikacji w przyszłości. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Warto wiedzieć, że w przypadku zaciągania pożyczki pozabankowej, w wielu aspektach jest zupełnie inaczej, niż w momencie zaciągania pożyczki w banku. Z pewnością możemy tutaj liczyć na różne udogodnienia, które sprawiają, że taka pożyczka będzie znacznie przyjemniejsza.