Pożyczka – jakie opłaty poniesiemy?

Z pewnością nie dziwi nas fakt, że za możliwość zaciągnięcia pożyczki pozabankowej, będziemy musieli dodatkowo zapłacić. Jednak powinniśmy wiedzieć, że te kwoty mogą się znacznie między sobą różnić, w zależności od tego, w jakiej firmie zaciągamy taką pożyczkę, a co się z tym wiąże, może się okazać, że będziemy musieli zapłacić tylko kilka złotych, a może się okazać, że tych złotych będzie kilkaset.

Wybierajmy mądrze

Poza tym, że warto zobaczyć ile pożyczki możemy zaciągnąć w danym miejscu i jaki będziemy mieli okres spłaty, powinniśmy także zobaczyć, jaka będzie cena, którą będziemy musieli za to wszystko zapłacić. Może się okazać, że po podliczeniu wszystkiego, wyjdzie dodatkowo do oddania całkiem spora suma, bo zostaną policzone różnego rodzaju odsetki i marża. Ale czy to oznacza, że nie jesteśmy w stanie, chociaż trochę, zmniejszyć tej kwoty?

Proponowana jest prowizja

Warto wiedzieć, że dość często przy zaciąganiu pożyczki pozabankowej proponowana jest prowizja. Wynosi ona kilka złotych i jest niezmienna, czyli nie ma znaczenia ile pożyczamy pieniędzy, ona zawsze jest taka sama. Zazwyczaj jest proponowana nowym klientom, ale jeśli dobrze poszukamy w propozycjach, to może się okazać, że taka możliwość znajdzie się także w tych programach, które przygotowane są dla starszych klientów.

Warto porównać te wszystkie oferty, tak abyśmy wiedzieli, które z nich będą najlepsze dla nas i za które nie będziemy musieli aż tak dużo płacić, jak nam się pierwotnie wydawało.