Ubezpieczenie turystyczne – czy warto kupować?

ubezpieczenie turystyczne

Wakacje w pełni. Czy wybierasz się w podróż? Odpoczynek nad morzem czy wyprawa w góry? A może wyjazd do egzotycznych krajów. Jakikolwiek byłby twój pomysł na wakacyjny, a nawet weekendowy wyjazd, warto zakupić ubezpieczenie turystyczne. Dlaczego?

Ubezpieczenie turystyczne – czym się wyróżnia?

Ubezpieczenie turystyczne chroni Cię podczas pobytu na wyjeździe zagranicznym. Polisa wakacyjna powinna zawierać przede wszystkim NNW, ubezpieczenie kosztów leczenia oraz ubezpieczenie assistance. Sprawdź na co jeszcze zwrócić uwagę.

Pomoc medyczna

Wykupując ubezpieczenie turystyczne, możemy skorzystać z bezpłatnej (koszty leczenia pokrywa ubezpieczyciel) opieki medycznej. Takie zabezpieczenie przyda się głównie przy dalekich wyjazdach do krajów spoza Unii Europejskiej, gdzie leczenie jest bardzo drogie. Każdy zgodzi się, że podczas wyjazdów wakacyjnych jesteśmy szczególnie narażeni na różnego rodzaju urazy, zwłaszcza gdy korzystamy z hotelowych basenów lub kąpiemy się w morzu. Do tego dojść mogą zatrucia pokarmowe lub inne dolegliwości, które wymagają pomocy lekarza.

EKUZ

Jeszcze bardziej komfortowe jest posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, z której korzystać możemy w krajach Unii Europejskiej. W przypadku choroby za granicą, posiadając kartę EKUZ, możemy bezpłatnie skorzystać z opieki medycznej. Placówki zdrowia mają obowiązek uwzględnić posiadaną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i objąć nas leczeniem. Nie musimy martwić się później, że zapłacimy majątek za pomoc lekarza.

Polisa NNW

 Podczas uprawiania różnego rodzaju sportów oraz aktywności często dostępnych na wakacjach, takich jak np. jazda skuterem wodnym również łatwiej o wypadek. Warto przed wyjazdem posiadać ubezpieczenie NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli doznamy jakiejkolwiek szkody, ucierpimy na zdrowiu, ubezpieczyciel wypłaci nam z NNW określoną rekompensatę. Chyba warto zabezpieczyć się w taki sposób? Lepiej otrzymać zadośćuczynienie np. za złamaną rękę i zepsute wakacje, zwłaszcza gdy wydaliśmy sporo pieniędzy na wyjazd.

OC na wakacjach

Podczas wakacji często wypożyczamy samochód, aby zwiedzić okolicę. Jeśli nie jesteśmy sprawnymi kierowcami, obsługa innego samochodu może przysporzyć nam lekkich problemów. Tym bardziej jesteśmy narażeni na wypadek, stłuczkę. Sami również możemy spowodować wypadek. Co wtedy? OC na wakacjach przyda nam się przede wszystkim, gdy potrącimy pieszego na rowerze, spowodujemy wypadek, nasze dziecko przypadkowo coś zniszczy. Podróżujemy z psem? A jeśli nasz pies kogoś ugryzie? Posiadając ubezpieczenie OC wystarczy, że w razie wypadku i szkody przekazujemy poszkodowanemu dane naszego ubezpieczyciela, który zajmuje się całą sprawą.

Pomoc tłumacza?

Zdarza się, że podróżujemy do różnych krajów, w których znajomość angielskiego nie wystarcza, aby porozumieć się z miejscowymi. Przez utrudnioną komunikację, rodzą się kolejne problemy np. komunikacyjne. Trudno też zamówić chociażby obiad w restauracji. Co w przypadku naprawdę sporych problemów, wypadku? Wtedy pomoc tłumacza jest niezbędna. W ramach polisy turystycznej możemy liczyć na wsparcie tłumacza, gdy np. zgubimy dokumenty, ulegniemy wypadkowi komunikacyjnemu lub poważnie zachorujemy. Warto zastanowić się nad taką opcją ubezpieczenia.

Wakacje za grosze – sprawdź też jak tanio podróżować.