Konto osobiste – jak wybrać najlepszą ofertę dla siebie?

konto osobiste w domu

Wybór konta osobistego to bardzo ważna sprawa. Osobiste konto bankowe zakładamy po to, by korzystać z niego na co dzień. Zazwyczaj właśnie na to konto wpływa nasze wynagrodzenie, z głównego rachunku wykonujemy opłaty rachunków domowych, a także korzystamy z przypisanej karty płatniczej. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą ofertę konta osobistego dla siebie.

Konto osobiste – najlepiej bez opłat!

Przede wszystkim szukajmy ofert banków, które za prowadzenie konta nie naliczają żadnych opłat. Musimy bardzo uważnie wczytywać się w umowy proponowane przez instytucje bankowe. Niektóre z nich wprowadzają zapis, mówiący, że jest możliwe uniknięcie opłat za prowadzenie konta osobistego, jeżeli spełnimy określone warunki. Jakie? Tego warto się dowiedzieć. Zazwyczaj warunkami uzyskania w pełni darmowego konta bankowego jest wykonanie przelewu określoną ilość razy w miesiącu.

Podobnie jest z kartą płatniczą dobieraną do rachunku bankowego. Znajdziemy takie, za użytkowanie których będziemy zmuszeni ponosić miesięczne dodatkowe opłaty, ale występują również całkowicie darmowe katy płatnicze. Dlaczego więc niektórzy klienci nie korzystają z bezpłatnych usług bankowych, skoro  właśnie takie w swojej ofercie mają nawet największe i najbardziej rozpoznawalne baki w Polsce?

Niewiedza

Często zdarza się, że po prostu klient nie zwraca uwagi na dodatkowe pieniądze, które bank regularnie pobiera z jego konta osobistego w zamian za proponowane usługi. Klient też czasami nie wie, za co płaci. Może właśnie za swoją niewiedzę? Wystarczy poświęcić trochę wolnego czasu na dokładne wczytanie się w umowy z bankiem. Banki starają się być transparentne, dlatego bez problemu znajdziemy w Internecie interesujące nas przykładowe umowy. Z drugiej jednak strony, czytanie wszystkich umów wielu banków w Polsce, może stać się bardzo czasochłonnym zajęciem. Gdzie w takim razie szukać ofert?

Porównywarki

Porównywarki ofert bankowych, takie jak między innymi Rynekfinansowy.info, są najlepszym sposobem na wyszukiwanie i wybór ofert kont osobistych. Największą zaletą porównywarek jest ich niezależność. Tego typu serwisy działają po to, aby rzeczywiście porównać wiele propozycji kont bankowych i rzetelnie oraz przejrzyście przedstawić wszystkie najważniejsze cechy produktu. Czasami na jednej stronie zebrane są najatrakcyjniejsze oferty z wyróżnionymi parametrami, które najbardziej interesują klienta. Dodatkowo od czasu do czasu na porównywarkach pojawiają się rankingi najlepszych kont bankowych. Możemy więc szybko zobaczyć, które konto osobiste w danym miesiącu zbiera najlepsze recenzje i jest wysoko oceniana przez ekspertów finansowych.

Czytaj więcej o porównywarkach finansowych.

Wszytko w jednym miejscu

Ogromnym plusem agregatorów ofert bankowych jest wygoda w przeglądaniu ofert. Porównywarki skupiają większość produktów finansowych dostępnych na rynku, dzięki czemu klient może uniknąć przedzierania się przez kolejne strony internetowe w poszukiwaniu najlepszej oferty. Spróbuj wybrać swoje osobiste konto bankowe razem z Rynekfinansowy.info.