Kredyt gotówkowy – jak wybrać?

Kredyty gotówkowe - jak wybrać?

Już prawie co trzeci Polak posiada zobowiązanie finansowe. Kredyty gotówkowe obok kredytów hipotecznych są najpopularniejszą formą pożyczek udzielanych w bankach. Sprawdź jak wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy.

Głównym atutem kredytów gotówkowych jest możliwość wykorzystania ich na dowolny cel oraz łatwość z jaką banki udzielają kredytów. Instytucje coraz częściej gwarantują, że decyzję kredytową otrzymasz w ciągu kilkunastu minut, bez skomplikowanych formalności a pieniądze wypłacisz w ciągu jednego dnia. Decydując się na kredyt gotówkowy możesz wnioskować nawet o wysoką sumę 200 000 złotych. Ponadto w przeciwieństwie do zadłużeń w firmach pożyczkowych możesz liczyć na elastyczny termin spłaty – nawet do 150 miesięcy.

Bank przed wydaniem decyzji kredytowej sprawdza zdolność kredytową oraz historię wcześniejszych zadłużeń wnioskodawcy. W tym celu jednak nie trzeba dostarczać do instytucji żadnych dodatkowych dokumentów. By złożyć wniosek wystarczy posiadanie wyłącznie dowodu osobistego oraz w zaświadczenia o   dochodach.

Na rynku jest wiele ofert i wybór najlepszej może okazać się trudnym zdaniem Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy, nie tylko określ swoje potrzeby ale także sprawdź aktualny ranking lub porównanie kredytów gotówkowych. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas, a także pieniądze. Zwracaj uwagę na oprocentowanie kredytu, a także inne opłaty, które związane są z zaciągnięciem kredytu np. prowizję banku. By w łatwy i szybki sposób dowiedzieć się ile rzeczywiście wydasz na kredyt porównaj Rzeczywistą Roczną Stopę Procentową kredytów, które Cię interesują.