Karty kredytowe dla podróżujących

karty kredytowe dla podróżujących

Karty kredytowe dla podróżujących pozwalają na łowienie świetnych okazji wakacyjnych. Sprawdź na co zwrócić uwagę przy wyborze karty dla siebie.

Kolejny sezon wakacyjny sprawia, że coraz częściej myślimy o urlopie. Zagraniczna wycieczka, czy odpoczynek nad polskim morzem? Może pracujesz w lipcu i sierpniu po to, aby wyjechać na wakacje po sezonie letnim? A być może jesteś zapalonym podróżnikiem i nieważny jest dla ciebie wyznaczony wcześniej termin. Cały czas starasz się w każdej wolnej chwili wybrać na daleką wycieczkę, zwiedzać nowe miejsca. Jeśli lubisz podróżować, warto zastanowić się nad specjalnymi kartami kredytowymi dedykowanymi dla podróżników. Dlaczego? Przeczytaj ten artykuł.

Oszczędzanie poprzez promocje

Warto cały czas starać się zoptymalizować swoje wydatki. Jeśli jesteś kierowcą tira lub przedstawicielem handlowym przemierzającym miesięcznie setki kilometrów, prawdopodobnie skorzystasz z różnego rodzaju promocji oferowanych przez stacje benzynowe, dzięki którym możesz wyrobić specjalne karty obniżające opłaty za zakup paliwa. Gdy w dłuższej perspektywie chcesz zaoszczędzić na przykład na lunchach w ulubionej restauracji, w której bywasz prawie każdego dnia podczas przerwy w pracy, być może wyrobisz kartę stałego klienta, korzystając z tańszych posiłków. To normalne i zdrowe podejście do oszczędzania sprawia, że szukamy okazji zakupowych, zniżek, rabatów, kuponów lub korzystamy ze specjalnych serwisów oferujących promocje na zakupy. Jeśli ciągle jesteś w rozjazdach zarówno w celach prywatnych, jak i zawodowych, sprawdź, w jaki sposób możesz zoptymalizować swoje wydatki na podróże.

Nie wiesz jak wybrać kartę kredytową? Sprawdź >>

Karty kredytowe dla podróżujących

Wiele banków oferuje specjalne karty kredytowe dla podróżników. O co dokładnie chodzi? Jeśli dana osoba często korzysta z różnego rodzaju środków transportu, czy to samochodu, pociągu lub samolotu, ponosi wysokie koszty podróżowania. Gdy doliczymy do tego noclegi w hotelach, posiłki, przejazdy taksówkami czy wynajem samochodów, roczne koszty tego typu spędzania czasu zawodowego lub prywatnego będą dosyć duże. Nasze wydatki możemy znacznie obniżyć, zakładając różnego rodzaju karty kredytowe dla podróżujących.

Na czym polega karta kredytowa dla podróżujących?

Zazwyczaj banki wydające karty kredytowe dla podróżujących oferują zbieranie punktów, które otrzymujemy, płacąc za określone w warunkach umowy usługi czy też różnego rodzaju zakupy. Zebrane punkty możemy później wymienić na atrakcyjne nagrody rzeczowe lub zniżki w punktach gastronomicznych lub handlowych. Punkty otrzymane w zamian za korzystanie z karty kredytowej upoważniają nas również do zakupu tańszych biletów lotniczych, przejazdów taksówką lub wynajmu samochodu. Oferowane są rabaty, zarezerwowane wyłącznie dla posiadaczy określonych kart kredytowych. Bonusy związane z używaniem karty kredytowej możemy wykorzystać zgodnie z naszymi potrzebami. Jeśli często korzystamy z lotów międzynarodowych, zrozumiały jest fakt, że przeznaczymy wszystkie dostępne zniżki na zakup tańszych biletów lotniczych.

Spójrzmy na przykłady

Weźmy za przykład kartę kredytową Wizz Air MasterCard oferowaną aktualnie przez Raiffeisen POLBANK. Możemy używać jej do codziennych zakupów, przez co zbieramy punkty, które później upoważniają nas do zakupu tańszych biletów w sieci Wizz Air i korzystanie z innych dostępnych usług. Za każde 5 zł wydane kartą kredytową Wizz Air MasterCard na stronie wizzair.com otrzymujemy dwa punkty, natomiast zapłata 5 zł kartą kredytową w każdym innym miejscu daje klientowi 1 punkt. Zbierając punkty za pomocą karty kredytowej i zapisując je na naszym koncie w Wizz Air, możemy:

• zakupić o wiele tańsze bilety
• zapłacić punktami za bagaż
• wykupić dodatkowe usługi oferowane przez przewoźnika

Trzeba po prostu zastanowić się, czy w ogóle karta kredytowa dla podróżujących jest nam potrzebna. Jeśli podróżujemy bardzo rzadko, nie ma sensu wyrabiać tego typu karty, ponieważ zazwyczaj darmowe użytkowanie karty obliguje nas do wykonania zapłaty za zakupy każdego miesiąca. Dolne limity to np. 500 zł. Wszystko zależy od konkretnej oferty. Jeżeli natomiast korzystamy z samolotów bardzo często, nic nie stoi na przeszkodzie, by w sprytny sposób zredukować ceny biletów i nie tylko.

Uwaga na limity

Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy z bankiem o kartę kredytową, warto sprawdzić parę bardzo ważnych szczegółów użytkowania karty. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na limit kredytowy karty, oprocentowanie kredytu na rachunku karty , wysokość opłaty za wydanie karty głównej, a także wysokość opłaty rocznej pobieranej po zakończeniu każdego roku użytkowania karty.

Dodatkową kwestią, którą trzeba sprawdzić, będzie prowizja przy przewalutowaniu należności z waluty obcej na polską. Ważne jest też, ile punktów otrzymujemy za transakcję, czyli sprawdzenie, czy po prostu opłaca się korzystać z promocji danej karty kredytowej. Używanie karty kredytowej ma nam pomóc w uzyskaniu dodatkowej gotówki, czyli zaoszczędzeniu na produktach i usługach oferowanych w ramach promocji. Spłacajmy zaciągnięty dług zawsze w terminie, aby nie stało się tak, że z powodu beztroskiego używania karty kredytowej, wpędzimy się w długi, które ciężko będzie spłacić.

Karty kredytowe dla podróżujących, tak samo jak zwykłe karty kredytowe wymagają przemyślanego podejścia. Przeczytaj więc warunki umowy, wymyśl strategię użycia karty i zacznij podróżować z zyskiem.