Tani karnawał – sprawdź jak się bawić i nie zbankrutować

Tani karnawał

Do rozpoczęcia karnawału coraz bliżej. Ten mocno ugruntowany w kulturze specjalny czas zazwyczaj rozpoczyna się po święcie Trzech Króli a kończy w Środę Popielcową. Jak bawią się Polacy w podczas karnawału? Przedstawiamy listę najlepszych pomysłów na huczną zabawę, ale nie tylko. Przede wszystkim podpowiemy, jak dobrze się bawić i nie zbankrutować. Poznaj nasze pomysły na tani karnawał. 

Tani karnawał – imprezy

Bardzo często wybieramy imprezy na mieście. Może to być udany sposób na spędzenie fajnego, taniego karnawału. Wizyta w pubie, restauracji lub na dyskotece to świetne pomysły na udaną zabawę, zwłaszcza jeśli spędzamy czas w towarzystwie przyjaciół. Warto dokładniej przyjrzeć się takiej rozrywce, a zwłaszcza naszemu podejściu do pieniędzy. Jak się zachowujemy w czasie zabawy? Czy rozsądnie dysponujemy pieniędzmi, czy może bawimy się ponad stan?

Wiemy doskonale, że podczas zabawy spędzanej w przyjemnej atmosferze, gdy spożywamy napoje alkoholowe, łatwiej nam podejmować nieprzemyślane decyzje.. Kolejka dla wszystkich, zamawianie drogich muzycznych dedykacji, wydawanie pieniędzy lekką ręką – to najczęstsze błędy podczas imprez. Czujemy się wspaniale i nie myślimy o konsekwencjach naszej rozrzutności. Czasami po udanej imprezie, aż trudno spojrzeć na saldo konta bankowego. Podsuwamy niezbyt nowoczesną metodę na zabezpieczenie się przed nieprzemyślanymi wydatkami, ale za to bardzo skuteczną. Idąc na dyskotekę, po prostu nie zabierajmy ze sobą karty płatniczej czy karty kredytowej. Przygotujmy tyle gotówki, ile wcześniej uznamy, że możemy wydać. Naprawdę warto spróbować tej metody.

Domówki

Świetną metodą na zaoszczędzenie pieniędzy przy równocześnie dobrej zabawie jest zorganizowanie domówki. Jeśli wcześniej uprzedzimy znajomych o charakterze imprezy (podkreślamy, że nie organizujemy wystawnej kolacji, lecz luźne spotkanie), nikt nie będzie wymagał od nas cudów. Co za tym idzie, nie wydamy majątku na zorganizowanie miłego spotkania. Odpadną kosztu dojazdu i powrotu, czyli drogie taksówki oraz zazwyczaj płatny wstęp do klubu. Jeśli dobrze znamy naszych gości, zazwyczaj nie będzie problemu z rozpoznaniem oczekiwań większości zaproszonych. Każdy przyniesie coś od siebie, dzięki czemu zaoszczędzimy również sporo czasu na przygotowanie imprezy.

Sprawdź jak zmienić swoje finanse na lepsze w 2018 roku >>

Oferty last minute

Marzy Ci się najsłynniejszy karnawał w RIO? Dlaczego nie? Wystarczy zarezerwować wolny czas od pracy, zaległy urlop i w drogę… Jednak koszty biletu mogą nas przerosnąć. Średnia cena biletu do Rio de Janerio wynosi 4000 zł. Kto jednak chciałby chociaż raz przejść roztańczonymi ulicami Brazylii i tańczyć sambę na słynnej plaży w dzielnicy Copacabana? Jeśli marzymy o takim karnawale, mamy dwa wyjścia.

Posiadając oszczędności, możemy wystarczająco wcześnie zarezerwować bilety lub wycieczkę w biurze podróży, co da nam gwarancję stałej ceny. Możemy próbować również załapać się na ofertę last minute. Wtedy najlepiej przez cały czas monitorować sytuację w różnych biurach podróży. Może okazać się, że biura będą chciały sprzedać maksymalną liczbę ofert wycieczki, nawet zaniżając koszty. To nasza szansa na zdobycie stosunkowo tanich biletów w porównaniu do standardowych cen lotu do Brazylii. Ważna rada – naprawdę nie warto zadłużać się tylko po to, by zrealizować marzenie o wzięciu udziału w najsłynniejszym karnawale na świecie. Chyba, że lekka pożyczka pomoże nam zrealizować marzenia. I oczywiście mamy pewność, że szybko ją spłacimy.

Bale

Karnawał nie może obejść się bez wystawnych balów. Jeśli lubimy tańczyć, trudno zrezygnować z tego typu imprez. Jak dobrze wybrać proponowane zabawy? Warto zasięgnąć opinii znajomych o polecanym lokalu lub imprezach, w których wcześniej brali udział. Liczy się przecież nie tylko miejsce, ale również organizacja całej imprezy, czyli muzyka, zespół, a także jedzenie.

Wybierając oferowany. np. w internecie, trochę działamy po omacku. Jeśli więc decydujemy się na wybór zabawy bez uprzedniego zasięgnięcia informacji o danym miejscu, tym bardziej poświęćmy więcej czasu na wyszukanie najlepszej oferty. Spokojnie przejrzyjmy ceny i rozważmy wszystkie za i przeciw. Porównując kilka propozycji, łatwiej będzie nam podjąć słuszną decyzję. Pamiętajmy, że wysoka cena balu nie gwarantuje udanej zabawy. Oferty imprez zamieszczane w Internecie mogą zagwarantować nam możliwość spędzenia taniego karnawału.

Karnawał i pożyczki?

Czy pożyczanie pieniędzy, aby dobrze się bawić, jest rozsądną decyzją? Czasami, aby przeżyć wymarzoną imprezę, brakuje nam trochę pieniędzy. Czy odpuścić, czy może zrobić wszystko, by spędzić miło czas? Wybór zależy tylko od nas. Jeśli chcemy pożyczyć np. kilkaset złotych na imprezę karnawałową, najlepszą wyborem będzie skorzystanie z szybkich chwilówek online.

Wiele firm udzielających chwilówek przez internet dla nowych klientów oferuje darmową pierwszą pożyczkę. Taka propozycja warta jest rozważenia, gdyż kwota chwilówki nie będzie wtedy obwarowana żadnymi prowizjami. Dobrą metodą na znalezienie odpowiedniej oferty będzie skorzystanie z porównywarek chwilówek, ponieważ zanim zdecydujemy się na konkretną firmę, możemy zapoznać się z opiniami innych klientów. Zdobędziemy wtedy pełniejszy obraz oferty. Pamiętajmy jednak, by decydować się na pożyczkę tylko wtedy, gdy będziemy pewni, że poradzimy sobie z jej terminową spłatą.

Sprawdź więcej na temat pożyczek >>