Zepsuta pralka i brak pieniędzy? Sprawdź jak tanio wybrnąć z sytuacji

zepsuta pralka i brak pieniędzy

Zepsuta pralka i brak pieniędzy w jednym momencie to mieszanka wybuchowa. Brak jednego z podstawowych urządzeń gospodarstwa domowego może doprowadzić do szału. Podpowiadamy w jaki sposób tanio i z głową opanować kryzys związany z awarią pralki.

Zepsuta pralka i brak pieniędzy

Pralka, jest jednym z najważniejszych urządzeń w każdym gospodarstwie domowym. Niestety wszyscy dobrze wiemy, że te urządzenia mają tendencję do często psucia się.  Wielokrotnie zresztą, mieliśmy okazję się o tym przekonać. A jeżeli akurat nie mamy pieniędzy na zakup nowej pralki? Bez pralki bardzo ciężko funkcjonować. W końcu pranie ręczne na dłuższą metę, jest bardzo nieefektywne. Dlatego też musicie się poważnie zastanowić nad tym, co powinniście w takiej sytuacji zrobić.

Dopadła Cię sytuacja kryzysowa i musisz wziąć pożyczkę? Sprawdź jak znaleźć darmowy produkt i wyjdź na plus >> 

Brak pralki i pranie ręczne

W sytuacjach kryzysowych często potrafimy ograniczyć się do niezbędnego minimum życiowego. W wypadku nagłej awarii pralki, można przerzucić się na pranie ręczne. Jednak należy pamiętać, że nie zawsze jest to opłacalne. Woda potrzebna do ręcznego prania dużej ilości ubrań może niezbyt korzystnie wpłynąć na nasze rachunki. W związku z tym warto zastanowić się nad szybkim zakupem nowego, ekonomicznego sprzętu. Jeżeli musisz chwilę poczekać na wypłatę, polecamy skorzystać z jednej z ogólnodostępnych pralni – można w nich tanio i wygodnie wyprać oraz wysuszyć ubrania.

Zakup na OLX

Jeżeli cierpimy na brak gotówki, a potrzebujemy nowego sprzętu – wyjściem może być wykorzystanie portali typu OLX, na których często można znaleźć oferty relatywnie taniego, używanego sprzętu w dobrym stanie. Są to często dobre produkty, o mniejszym lub większym stopniu zużycia, które można nabyć w okazyjnej cenie.

Warto jednak pamiętać, że kupując na portalach pokroju OLX należy pamiętać o sprawdzaniu wiarygodności sprzedającego. Warto też korzystać z ofert w naszym regionie, aby móc osobiście zobaczyć sprzęt który chcemy nabyć. Jeżeli nie mamy możliwości osobistego sprawdzenia sprzętu – poprośmy sprzedającego o przesłanie zdjęć lub skanów dokumentów gwarancyjnych, serwisowych lub innych potwierdzających wiek i zużycie kupowanego przedmiotu.

Pożyczka na pralkę

Co jednak w sytuacji, w której nie stać nas nawet na zakup używanej pralki? Wtedy z pomocą przychodzą oferty pożyczek. Wzięcie takiej szybkiej pożyczki na kilkaset złotych, może pozwolić nam na zakup lub naprawę zepsutego sprzętu. Jeżeli od wypłaty dzieli nas kilka dni, pożyczka pozwoli na wygodne sfinansowanie niezbędnego zakupu. Szczególną uwagę warto zwrócić na promocje, które gwarantują pierwszą pożyczkę za darmo – jeżeli spłacimy zobowiązanie w terminie, nie poniesiemy dodatkowych kosztów.

Jak widać zepsuta pralka i brak pieniędzy to nie koniec świata! Podejście do sytuacji z głową pozwoli nam wybrnąć z sytuacji obronną ręką. Nie trać głowy i planuj wydatki razem z Rynkiem Finansowym.

Czytaj również jak przedłużyć termin spłaty pożyczki o 30 dni >>