Pożyczkodawcy chętnie wspierają małych przedsiębiorców – kiedy sprawdzi się pożyczka dla firm?

pożyczka dla firm

Firmy z sektora MŚP często mają problemy z utrzymaniem płynności finansowej i borykają się z problemami finansowymi. Sprawdź w jaki sposób Twoja firma może zyskać na pożyczce. 

Wsparcie dla MŚP

Polscy przedsiębiorcy z sektora MŚP charakteryzują się wyjątkową pracowitością, bo jak wynika z badań ponad 40 proc. respondentów spędza w pracy od 40 do 50 godzin tygodniowo. Według PARP płynność finansowa firm z sektora MŚP poprawia się systematycznie od 2016 r. Jednak według badania PARP, jedno na pięć przedsiębiorstw z sektora MŚP nadal obawia się utraty płynności finansowej. Sezon ogórkowy prędzej czy później dopada jednak wszystkich. Jak pomóc sobie w sytuacji zastoju finansowego w firmie? Jednym ze skutecznych rozwiązań mogą okazać się pożyczki dla firm z sektora MŚP, udzielane przez duże i stabilne instytucje pozabankowe.

Pożyczka dla firm sposobem na zastój finansowy

Jak wskazują badania, blisko 41 proc. ankietowanych przedsiębiorców uważa pozabankowe pożyczki online za korzystne rozwiązanie dla firm w chwilach zastoju finansowego. Firmy pożyczkowe chętnie udzielają wsparcia przedsiębiorcom, a proces wnioskowania o pieniądze często jest prosty i bardzo szybki. Pożyczki dla firm oferują również niektóre banki.

Więcej o trendach związanych z pożyczkami dla firm czytaj tutaj >>

Czy branie pożyczki jest dobrym pomysłem?

Wiele osób zastanawia się nad tym czy warto brać pożyczkę na firmy. Jest to dobre rozwiązanie, jeżeli potrzebujesz krótkoterminowego i szybkiego wsparcia dla przedsiębiorstwa – tj. w sytuacjach nagłych. Co prawda ze względu na szybki dostęp pożyczki dla firm są nieco droższe niż kredyt. Ale warto się na nie zdecydować w sytuacji krótkoterminowego braku środków. Jeżeli chcesz wybrać dla swojej firmy formę wsparcia, jaką jest pożyczka szukaj produktów dedykowanych dla przedsiębiorstw.

Interesują Cię pożyczki dla firm? Śledź informacje dla przedsiębiorców również na blogu Ratkomat.pl