Skąd wziąć pieniądze na studia?

pieniądze na studia

Studia, dla wielu osób jest to jedno z największych marzeń w życiu. Dostać się na wspaniałą uczelnie i rozwijać siebie samego w stronę wybranej ścieżki kariery. Niezależnie od tego czy chcemy być prawnikami, lekarzami, a może nauczycielami którzy z pasją przekazują młodym ludziom swoją wiedzę – studia kosztują. Pieniądze na studia to jednak ciężki kawał chleba. Sprawdź skąd je wziąć.

Pieniądze na studia – pożyczka?

Pogoń za marzeniami jest czymś pięknym, niestety studiowanie, zwłaszcza w dużych miastach wiąże się z kosztami. A często są to wydatki, wykraczające poza domowy budżet. Wcale jednak nie musimy rezygnować z marzeń, zawsze przecież możemy wziąć pożyczkę, prawda? Tak, zdajemy sobie sprawę, że wiele osób uważa to za zło. Czy można racjonalnie podjeść do pożyczki, jako sposobu na pieniądze na studiach?

Dlaczego pożyczka, a nie kredyt studencki?

Kredyt studencki jest znanym od lat rozwiązaniem na finansowanie studiów. Dlaczego więc proponujemy wziąć pod uwagę pożyczkę? Może ona być bardziej adekwatna w sytuacji, kiedy potrzebujemy mniejszej ilości gotówki na krótki okres czasu. Studencka pożyczka może sprawdzić się, kiedy pojawiają się niespodziewane wydatki związane z zakwaterowaniem lub zdrowiem, a my akurat mamy trochę daleko do wypłaty stypendium lub wypłaty w pracy dorywczej. Kredyt z kolei jest długoterminowym rozwiązaniem dla osób, które wiedzą, że będą musiały sfinansować sobie w ten sposób cały okres studiów. Zachęcamy, aby dostosowywać typ świadczenia do potrzeby.

UWAGA! Pożyczkę na studiach rozważaj tylko wtedy, kiedy masz stałe źródło dochodu. Niezależnie od potrzeby – pieniądze trzeba będzie oddać w terminie!

Czy pożyczka to zły sposób na pieniądze na studiach?

Demonizowanie pożyczek jest czymś normalnym. Nie można się zresztą dziwić. Istnieje wiele firm pożyczkowych, które oferują łatwe pieniądze, pomijając pewne istotne szczegóły, które często dla wielu osób, kończą się długimi. Mimo to jednak, rynek pożyczek w Polsce, rozwija się. Dlaczego? Ponieważ istnieje potężna ilość przedsiębiorstw, których oferta jest uczciwa i dostosowana do klienta. Pamiętajcie jednak o złotym sekrecie brania pożyczek. Zawsze, musicie wiedzieć po co je bierzecie i mieć plan na ich spłatę.

Czy pożyczka na studia to inwestowanie w siebie?

Odpowiedź na to pytanie musi być twierdząca. Często, brakuje nam pieniędzy na start co prowadzi do tego, że rezygnujemy z całkiem dobrych pomysłów. Nie musimy jednak tego robić. Czasem te kilka tysięcy na start wystarczy, żeby zacząć. Miejcie na uwadze to, zanim zdecydujecie się pogrzebać wasz pomysł, które może być przecież bardzo dobry. Jednak przestrzegamy – zanim podejmiesz pochopną decyzję zawsze rób rachunek zysków i strat oraz miej plan na spłatę!

Czytaj więcej o tym skąd wziąć pieniądze na studia >>