Wybór pożyczki – na co zwrócić uwagę

Wybór pożyczki

Po niewielką pożyczkę nie zawsze musimy zwracać się do banku. Firmy pożyczkowe mogą udzielić zobowiązania, szybko, wygodnie i bez formalności, oczywiście pod warunkiem, że zwrócimy się do rzetelnego pożyczkodawcy. Sprawdź co powinno wpływać na wybór pożyczki.

Wybór pożyczki – na co zwracamy uwagę?

Zasadniczo, możemy wymienić 5 odrębnych elementów, istotnych dla nas jako pożyczkobiorców. Znacznie wpłyną one na nasz wybór pożyczki. A są to:

  1. Całkowity koszt pożyczki – W reklamach poznajemy jedynie część kosztów pożyczki, ponieważ zazwyczaj informują wyłącznie o oprocentowaniu nominalnym, które nie może wynosić więcej niż czterokrotność stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego (na dziś to 10%). O całkowitym koszcie pożyczki informuje RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Pamiętajcie o tym.
  2. Mechanizmy weryfikacji klientów – czyli musicie sprawdzić w jaki sposób i co weryfikuje firma dająca wam pożyczkę
  3. Wiarygodność firmy – Cóż, internet to świetne źródło informacji. Sprawdźcie numer REGON i NIP firmy.
  4. Bonusy dla nowych klientów – sprawdźcie czy firma oferuje jakiekolwiek ciekawe bonusy.
  5. Sprawdź opinie o firmie – Po raz kolejny, Internet można wykorzystać do wielu, ciekawych celów. Jak na przykład sprawdzenie opinii o firmie. Czego chcieć więcej, prawda?

Złota zasada brania pożyczek

Za każdym razem kiedy zdecydujecie się już na wzięcie pożyczki, musicie pamiętać o jednej, złotej zasadzie, którą zawsze powtarzam: Czytajcie umowy.

Wybór pożyczki spędza Ci sen z powiek? Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Sprawdź jakie są wady i zalety chwilówek >>