Pożyczka na wesele? Czy to dobry pomysł?

Pożyczka na wesele

Ślub i wesele to z całkowitą pewnością jeden z najdroższych dni w ciągu całego życia większości z nas: Emocje uderzają do głowy, chcemy aby wszystko było idealne i dokładnie takie, jak w naszych marzeniach. W organizację ślubu wiele osób wkłada serce, duszę i …. Worek pieniędzy. Czy pożyczka na wesele to dobre rozwiązanie? Dziś zastanawiamy się nad finansowaniem jednej z najpiękniejszych chwil w życiu.

Ile pieniędzy Polacy wydają na wesele?

Według badan portalu OLX.pl Polacy wydają na wesele od 20 – 40 tysięcy złotych. Większość ślubów planowana jest z 1 – 2 letnim wyprzedzeniem. Jeżeli dane te zestawimy z informacjami płynącymi z badania SGH, dotyczącymi oszczędności młodych Polaków objętych badaniem, wśród których około 50% deklaruje, że w ciągu kolejnych 12 miesięcy widzi znikome prawdopodobieństwo odłożenia pieniędzy – problem murowany.

Skąd wziąć pieniądze na wesele?

Organizacja samej uroczystości, a potem zabawy pochłania mnóstwo pieniędzy. Z reguły większość z nas na ten cel przeznacza wieloletnie oszczędności, ale w niektórych wypadkach okazuje się to niewystarczające i rodzice czy też przyszli małżonkowie muszą się na poważnie zastanowić nad wzięciem kredytu lub pożyczki.

Pożyczka na wesele

Na szczęście sytuacja na polskim rynku pożyczkowym jest bardzo, ale to bardzo dobra: istnieje praktycznie ocean różnorodnych możliwości, z których każdy może skorzystać. Jeżeli jednak nie odnajdujemy się w tym gąszczu, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy: przed zaciągnięciem długu na wesele przydatna będzie wizyta u doradcy kredytowego lub finansowego, który pomoże nam w wyborze najkorzystniejszej opcji, dzięki której nie tylko szybko zyskamy pieniądze, ale i nie będziemy mieć trudności ze spłatą zobowiązania. Warto o tym pamiętać, żeby piękna uroczystość nie zrujnowała na długie lata domowego budżetu.

Zanim zdecydujecie się na kredyt na wesele…

W obliczu marzeń, emocji i dużej ekscytacji towarzyszącej zawarciu małżeństwa, można podjąć nie do końca racjonalne decyzje. W związku z tym zanim podpiszesz umowę o kredyt lub zaciągniesz pożyczkę na wesele – zastanów się dobrze nad organizacją, weź kilka głębokich wdechów i zapytaj eksperta. Takie podejście pozwoli na uniknięcie niepotrzebnego obciążenia długiem na nowej drodze życia.

Sprawdź o czym należy pamiętać przed zaciągnięciem kredytu >>