Pieniądze na Wielkanoc – jak podejść do finansowania świąt

pieniądze na wielkanoc

Powoli zbliża się Wielkanoc, a więc kolejne święta stawiające nam wyzwanie pod względem finansowym i ekonomicznym. Myślisz o zaciągnięciu pożyczki na Wielkanoc, aby się wspomóc? Sprawdź, co możesz zrobić aby sprawdzić, czy faktycznie potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na Wielkanoc. 

Wydatki świąteczne – ile kosztują nas świeta?

Święta to czas, w którym lubimy sobie pofolgować. Spotkania z rodziną i przyjaciółmi, czas wolny od pracy i budząca się wiosna – to wszystko sprawia, że chętniej wydajemy pieniądze. Polacy nie wydają na święta Wielkanocne tyle, ile na Boże Narodzenie (szaleństwo bożonarodzeniowe ciężko przebić). Natomiast według badań Providenta na weekend Wielkanocny wydajemy około 400 zł. Kwota ta stanowi czterokrotność wydatków, których dokonujemy w weekendy nieświąteczne. Najwięcej wydają osoby, które posiadają dzieci.

Pieniądze na Wielkanoc – pożyczka?

Święta wypadają w tym roku przed 10 – tym, czyli dniem w którym większość Polaków otrzymuje wypłatę. Jeżeli potrzebujesz małego zastrzyku gotówki do przysłowiowego dziesiątego – możesz skusić się na którąś z darmowych chwilówek, oferowanych przez firmy pożyczkowe.

Aby znaleźć darmową pożyczkę, najlepiej poszukać firmy, której klientem jeszcze nie byliśmy. Wtedy będziemy w stanie otrzymać całkowicie zwolnioną z opłat ofertę. Jedynym warunkiem, który będziemy musieli spełnić będzie spłacenie długu w terminie. Ofertę na darmową pożyczkę możemy znaleźć na przykład w serwisie Mamonto.

Środki ostrożności – pamiętaj o zagrożeniach!

Pożyczka na Wielkanoc może być dobrym pomysłem – jednak jeżeli rozważamy takie rozwiązanie, należy pamiętać o kilku środkach ostrożności.  Zanim zaciągniesz pożyczkę upewnij się, że:

Będziesz w stanie zwrócić całą kwotę w terminie i nie spowoduje ona konieczności zaciągania dalszych zobowiązań. Nie chcesz wpaść w spiralę długów.

– Dokładnie zapoznałeś się z warunkami pożyczki i umową. Dokumenty zawsze należy czytać od deski do deski, a w razie wątpliwości – pytać obsługę klienta.

– Upewnij się, że pożyczka jest absolutnie niezbędna. Nawet małe zobowiązanie może zaburzyć delikatny ekosystem Twoich finansów osobistych – sprawdź więc, czy aby na pewno nie będziesz w stanie obejść się bez pożyczki.

Niezależnie od tego, na jakiego rodzaju finansowanie się zdecydujemy, pamiętajmy o tym, że święta są związane przede wszystkim z wspólnym spędzaniem czasu.

Sprawdź na co jeszcze Polacy biorą pożyczki >>