Kredyt internetowy w Getin Banku? Tak!

krzedyt internetowy

Z reguły piszemy o pożyczkach. Czy istnieją kredyty, które można zaciągnąć przez Internet? Getin Bank oferuje w ramach swoich usług iKredyt – kredyt do 10 000 zł, o który można wnioskować przez Internet. Sprawdzamy na jakich warunkach można otrzymać kredyt internetowy w Getin Banku. 

Getin Bank – informacje ogólne

Getin Bank jest marką reprezentującą bankowość detaliczną Getin Noble Banku S.A., który powstał z połączenia Getin Banku S.A. oraz Noble Banku S.A. Getin Bank został założony w 2004 roku.

Getin Bank jest drugim największym bankiem z większością polskiego kapitału, szóstym pod względem wielkości. Posiada ponad 400 oddziałów i ponad 2 miliony klientów.

Getin Bank posiada też jedną z lepszych bankowości mobilnej oraz wspiera użycie nowych technologii w bankowości. Posiada między innymi sieć oddziałów bankowości samoobsługowej Getin Point.

Kredyt internetowy iKredyt – jak to działa?

Internetowy kredyt Getin Banku działa jak pożyczka internetowa. Można go zaciągnąć na kwotę od 500 do 10 000 zł, na okres od 3 do 36 miesięcy. Plusem oferty jest fakt, że jeżeli zdecydujesz się ubezpieczyć kredyty – otrzymasz oprocentowanie niższe o 3%.

Oferta bez ubezpieczenia zakłada oprocentowanie nominalne w wysokości 10%, prowizję w wysokości 14,99%, RRSO 23,80% .

Dokładny zakres kwot i opłat można znaleźć tutaj >>

Kredyt internetowy w Getin Banku – jak wnioskować?

Aby otrzymać kredyt przez Internet, niezbędny jest skan lub zdjęcie ważnego dowodu osobistego. Całość formalności można załatwić, składając wniosek internetowy dostępny na dedykowanej stronie. We wniosku bank poprosi Cię o podanie takich danych, jak:

– Dane osobowe, kontaktowe oraz adres,
– informacje o zatrudnieniu i wysokości dochodów,
– numer rachunku bankowego, na który zostanie przelany kredyt, jeżeli go otrzymasz,
– obustronny skan dowodu osobistego w pliku PDF .JPEG .JPG .GIF.
– zgody na przetwarzanie udzielonych danych osobowych oraz zawarcie umowy o składanie oświadczeń woli w postaci elektronicznej – szczegóły na temat wspomnianych zgód i umów są omówione we wniosku o kredyt.

Po wysłaniu wniosku system bankowy przeanalizuje dane w nim zawarte oraz zwróci informację o statusie wniosku, wraz z dalszymi instrukcjami.

Przelew weryfikacyjny

Po rozpatrzeniu decyzji kredytowej, w celu potwierdzenia tożsamości, należy wykonać przelew weryfikacyjny w wysokości 1zł na podane konto. Po potwierdzeniu tożsamości można zawrzeć umowę kredytową.

Zawarcie umowy kredytowej online – co jest wymagane?

Zawarcie umowy kredytowej online jest możliwe dzięki uprzedniemu zawarciu z bankiem „Umowy o składanie oświadczeń woli w postaci elektronicznej”. Określa ona szczegółowo w jaki sposób zawierane są w Internecie umowy między bankiem, a klientem. Należy dokładnie przeczytać zawartość umowy.

Po dokonaniu wszystkich formalności nastąpi przelanie środków na konto klienta i uruchomienie kredytu.

getin bank

* Od umowy o kredyt można odstąpić w terminie 14 dni od jej zawarcia, bez podania przyczyny.

Przykład reprezentatywny dla kredytu z ubezpieczeniem:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 29,1%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 5 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 7 104,64 zł, oprocentowanie stałe 7,0%, całkowity koszt kredytu 2 104,64 zł (w tym: prowizja 963,49 zł, odsetki 677,08 zł, koszt ubezpieczenia 464,07 zł), 34 miesięczne raty równe w wysokości po 208,96 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 17.08.2017r. na reprezentatywnym przykładzie.