Jak wiosenne porządki mogą pomóc w oszczędzaniu

wiosenne porządki

Rozpoczął się kwiecień, za oknem coraz więcej światła, Święta Wielkanocne za nami, zmiana czasu również. Czas na tradycyjne, coroczne wiosenne porządki. Pozwalają nabrać energii, oraz… Zaoszczędzić. Sprawdź jak wiosenne porządki mogą pomóc w oszczędzaniu!

Sprzątanie nie kojarzy się zwykle z oszczędzaniem. Jednak podchodząc sprytnie do tematu wiosennych porządków możemy odłożyć nieco grosza. Poniżej przedstawiamy trzy szybkie sposoby, na kreatywne oszczędności, bazujące na świątecznych porządkach. Nie musisz robić dużo, aby zaoszczędzić, a nawet zarobić.

Wiosenne porządki – zmiana żarówek

Wykorzystaj wiosenne mycie lamp, aby zmienić żarówki z tradycyjnych na LED’owe. Nie każdy wie, że taka zmiana pozwoli zmniejszyć koszty oświetlenia w naszym domu nawet o ¾ rocznego kosztu energii potrzebnej do oświetlenia. Jedna żarówka LED, dająca taką ilość światła, jak tradycyjna 60W żarówka zabiera tylko 8W energii elektrycznej. Poważna oszczędność.

Jeżeli LEDy są dla Ciebie za drogie i denerwuje Cię ich światło, istnieje jeszcze jedna opcja, konkretnie świetlówki. Świetlówka o mocy 11W daje światło odpowiadające żarówce o mocy 60W. Pomimo tego, że świetlówki zjadają nieco więcej energii, niż żarówki LED – możemy również spodziewać się konkretnej oszczędności w skali roku.

Organizacja przestrzeni przechowywania

Posiadasz garaż, piwnicę, pawlacze lub strych? Nie zaglądałeś tam od lat, a z szaf zaczynają wysypywać się rzeczy? Czas na porządek! Przejrzenie gratów zalegających w garażu lub piwnicy może nie tylko uchronić nas przed kupowaniem kolejnych szaf, ale również znacznie poprawić nasze samopoczucie. Jeżeli posiadasz garaż, który po uprzątnięciu będzie stał pusty – możesz pomyśleć o jego wynajmie. Pozwoli Ci to dorobić niezłą kwotę w skali miesiąca – na wynajmie garażu można zarobić średnio od 100 do 400 zł miesięczne.

Sprzątanie przestrzeni przechowywania może zaowocować również dodatkową gotówką.

Sprzedaj rzeczy, których już nie używasz

Jeżeli posiadasz stare meble, ubrania lub książki, będące w dobrym stanie – możesz na nich zarobić. Wyprzedaż garażowa, tak popularna w Stanach Zjednoczonych, może dać Ci kilkaset złotych. Wystarczy, że ubrania oddasz do komisu, a książki lub meble wystawisz na OLX. Warto spróbować – w końcu pieniądz piechotą nie chodzi.

Więcej na temat porządków i ich wpływu na finanse możesz znaleźć tutaj.