Czego nie potrzebujemy aby zaciągnąć pożyczkę?

dokumenty

Z pewnością słyszeliśmy o tym, że w bankach podczas zaciągania pożyczek wymagają od klientów mnóstwa różnego rodzaju dokumentów. Jeśli obawiamy się, że tutaj, w firmach pozabankowych jest tak samo, to z pewnością ucieszy nas fakt, że jesteśmy w błędzie. Tutaj stawia się na minimum formalności, a więc warto wiedzieć, jakich dokumentów nie musimy organizować, tak aby nie tracić na to czasu.

Czego nie potrzebujemy, aby zaciągnąć pożyczkę?

Z pewnością ucieszy nas informacja, że nie musimy iść do szefa z prośbą, aby zechciał on nam wypełnić zaświadczenie o zarobkach. Firmy pożyczkowe, działające poza bankiem, nie oczekują od nas, że przedstawimy im dokument, na którym będą wypisane nasze zarobki z ostatnich kilku miesięcy, a więc nie będziemy się nawet musieli w firmie przyznawać, że zabrakło nam trochę gotówki i musieliśmy ją pożyczyć.

Zaświadczenia z BIK też nie potrzeba

Inną wspaniałą wiadomością, będzie z pewnością dla nas ta, że zaświadczenia z BIK, też nie potrzebujemy. Co się  tym wiąże znacznie możemy skrócić czas, jaki będziemy potrzebowali na skompletowanie wszystkich potrzebnych dokumentów. Dodatkowo trzeba powiedzieć, że pozwoli nam to też zaoszczędzić sporo nerwów, a to także jest ważne.

Warto zobaczyć, czego takie firmy od nas nie chcą, tak abyśmy mieli pewność, że nie będziemy tracili czasu na zorganizowanie czegoś, czego i tak później nie będziemy musieli przedstawić podczas zaciągania pożyczki. Z pewnością lepiej będzie, jeśli skupimy się na tych dokumentach, które faktycznie są potrzebne.