Czy musisz płacić odsetki? Sprawdź nasz sposób!

Odsetki

Jeżeli planujemy zaciągnąć pożyczkę pozabankową, to z pewnością interesuje nas to, jakie dodatkowe opłaty – w tym odsetki – będziemy musieli ponieść i co więcej, jakiej one będą wysokości. Na szczęście podczas sprawdzania pożyczki, jaką będziemy mogli zaciągnąć, będą nam się wyświetlały wszystkie niezbędne informacje, a więc jeszcze przed złożeniem wniosku będziemy wszystko wiedzieli.

Jak to dokładnie działa?

Zaznaczamy na stronie internetowej, jakiej wysokości pożyczkę chcemy zaciągnąć i na jaki okres spłaty, a system dokonuje za nas niezbędnych wyliczeń. W ten sposób dowiemy się, jak wysoka będzie nasza comiesięczna rata, ale także będziemy mieli podane koszty zaciągnięcia takiej pożyczki. Będziemy wiedzieli, czy do zapłacenia mamy prowizję, czy może będziemy musieli płacić odsetki i w jakiej wysokości będą one proponowane. Dlatego też tak ważne jest to, abyśmy wszystko mogli dokładnie sprawdzić.

Odsetki nie muszą być wysokie

Nawet jeżeli do zapłacenia będziemy mieli odsetki, to może się okazać, że nie są one wcale takie wysokie jak się obawialiśmy, a co się z tym wiąże, że naprawdę warto je zaciągnąć. Wówczas może się okazać, że cały koszt pożyczki będzie znacznie bardziej przystępny, niż to nam się pierwotnie wydawało.

Warto wszystko sprawdzić jeszcze przed wypełnieniem wniosku, zwłaszcza że w różnych firmach te koszty mogą się różnie przedstawiać, a to oznacza, że musimy naprawdę wszystko dokładnie sprawdzić. Wtedy będziemy mieli pewność, że nie przepłacamy za możliwość zaciągnięcia takiej pożyczki pozabankowej.

Pożyczasz? Trzymaj się terminów spłat!