Nie musisz zastawiać mieszkania, aby wziąć pożyczkę

dom w zastaw

Potrzebna Ci gotówka, ale obawiasz się zaciągnięcia pożyczki, bo słyszałeś, że konieczne jest postawienie czegoś w zastaw? To fakt, tak często dzieje się w bankach, jeśli chcesz pożyczyć pieniądze, a Twoje dochody sprawiają, że ledwo łapiesz się w stawiane wymagania. Dlatego warto wiedzieć, że jest miejsce, w którym możesz pożyczyć takie pieniądze i jednocześnie nie musisz dawać nic w zastaw.

Od razu możesz wziąć pożyczkę

Firmy pożyczkowe nie oczekują, że podpiszesz oświadczenie iż w razie problemów ze spłatą pożyczki, będą mogły przejąć twoje mieszkanie. Nic takiego nie będzie miało miejsca, a to będzie oznaczało, że zupełnie na spokojnie, będziesz mógł wziąć taką pożyczkę. Co więcej, ważne jest tutaj też to, że sam ustalasz jaka ma być wielkość twojej pożyczki, a możesz ją ustalić w oparciu o ratę, jaką będziesz miał do spłaty. Jeśli będziesz się obawiał, że nie dasz rady co miesiąc odłożyć takiej kwoty, to możesz zdecydować się na pożyczenie mniejszej ilości pieniędzy.

Chodzi tutaj o zaufanie

Jeżeli czujemy, że firma pożyczkowa nam ufa i nie nakłada na nas nacisku związanego z koniecznością postawienia czegoś w zastaw, to z pewnością istnieje większa szansa, że spłacenie pożyczki przyjdzie nam łatwiej, a dodatkowo jeszcze będzie mniej stresującym doświadczeniem. To też sprawia, że coraz więcej osób korzysta z takich pożyczek.

Brak zastawu, to z pewnością jeden z wielu argumentów, przemawiających za tym, aby taką pożyczkę brać w instytucji pozabankowej, a nie w banku.