Pożyczki pozabankowe – czy znamy wytyczne odnośnie wieku?

pożyczki pozabankowe

Pożyczki pozabankowe rządzą się swoimi prawami. Oczywiście dla nikogo nie będzie zaskoczeniem fakt, że firmy oferujące pożyczki mają swoje wytyczne, do których musimy się stosować, jeśli chcemy mieć pewność, że wezmą pod uwagę nasz wniosek i że będziemy mieli szansę na to, że te pieniądze zostaną nam przyznane. Ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, że jedną z takich wytycznych może być nasz wiek? Bo nie zawsze fakt, że jesteśmy osobą pełnoletnią będzie tutaj wystarczający.

Pożyczki pozabankowe – jakie mamy ograniczenia wiekowe?

Jeżeli zaczniemy zgłębiać ten temat, to szybko może się okazać, że w większości firm pożyczkowych, mamy szansę otrzymać pieniądze jedyne wtedy, gdy nasz wiek będzie się mieścił w granicach od 20 do 70 lat. Oczywiście jest szansa, że znajdziemy takie firmy, gdzie takich obostrzeń nie będzie, jednak jeśli nie mamy czasu na ich szukanie, to musimy wiedzieć, że poniżej tej granicy i tak pożyczki nie otrzymamy.

Ograniczenie wieku w firmach pożyczkowych

Ta granica wiekowa jest ustalona z tego powodu, że w tym wieku większość ludzi pracuje zawodowo i ma największe szanse na terminowe spłacenie długu. Im osoby starsze, tym ryzyko udzielenia pożyczki również rośnie, dlatego firmy pożyczkowe ustalają również górne granice wiekowe.