Pożyczki pozabankowe – kwotę i czas spłaty ustalasz samodzielnie

pożyczki pozabankowe

Jeżeli wejdziemy na stronę firmy oferującej pożyczki pozabankowe, to szybko przekonamy się, że sami będziemy mogli skorzystać z panelu, dzięki któremu będziemy ustalać, jak wysoka ma być nasza pożyczka. Jest to wygodne i niezwykle ważne, bo dzięki temu będziemy mogli od razu zobaczyć, na jakim poziomie będzie się kształtowała nasza comiesięczna rata do spłacenia, a także jakie poniesiemy koszty dodatkowe.

Pożyczki pozabankowe – co sprawdzić?

Sprawdzić należy przede wszystkim, jak zmienia się wysokość raty, którą będziemy mieli do spłacenia, w zależności od tego, jak wysoką pożyczkę chcemy zaciągnąć. Jest to ważne, bo może się okazać, że będziemy musieli pożyczyć trochę mniej pieniędzy, ponieważ w przeciwnym razie nie będziemy w stanie co miesiąc odkładać takiej sumy jaką potrzebujemy, abyśmy bez problemów mogli spłacić tak zaciągniętą pożyczkę.

Im dłuższy czas spłaty pożyczki pozabankowej wybierzemy, tym niższą kwotę będziemy spłacać. W ogólnym rozrachunku zapłacimy jednak wyższe odsetki – dlatego warto dokładnie przeliczyć koszt spłaty całości pożyczki.

Wszystko dokładnie sprawdzajmy

Kiedy będziemy sprawdzali różne warianty na zaciągnięcie pożyczki, to warto też od razu spojrzeć, jakie koszty jej zaciągnięcia będą nam się pojawiały. Czy do zapłacenia będziemy mieli tylko prowizję, czy może będziemy musieli płacić normalnie odsetki. Im dokładniej tutaj wszystko sprawdzimy, tym większa będzie szansa, że później nic nas nie zaskoczy.

Jeżeli pożyczka pozabankowa to opcja, którą poważnie rozważamy – zanim ją zaciągniemy warto ustalić minimalną kwotę, jaką chcemy pożyczyć, a następnie porównać oferty różnych pożyczkodawców. Możemy w taki sposób sporo zaoszczędzić, a być może uda się nawet zaciągnąć darmową pożyczkę.

Oferty można sprawdzić, zaglądając na naszą porównywarkę finansową – www.rynekfinansowy.info