Pożyczka bez zaświadczeń

Jakie dokumenty potrzebne do zaciągnięcia pożyczki

Jeżeli chcemy zaciągnąć pożyczkę w banku, to musimy się liczyć z tym, że będziemy musieli przedłożyć wiele różnych dokumentów, a zdobycie niektórych z nich, może nam zająć naprawdę sporo czasu. Istnieje jednak możliwość zaciągnięcia pożyczki bez zaświadczeń. Dlatego właśnie, warto się zastanowić, czy nie zrobimy lepiej, jeśli pożyczymy pieniądze z firmy pozabankowej.

Pożyczka bez zaświadczeń – Nie musimy iść do szefa

Z pewnością ucieszy nas fakt, że nie musimy iść tutaj do szefa, aby wystawił nam on zaświadczenie o wysokości naszych zarobków z ostatnich kilku miesięcy. To oznacza, że możemy tutaj zaoszczędzić sporo czasu, a dodatkowo jeszcze szef nie musi w ogóle wiedzieć, że potrzebna nam jest jakakolwiek pożyczka. Dodatkowo trzeba wiedzieć, że bez tego zaświadczenia, firma pożyczkowa będzie miała mniej rzeczy do sprawdzenia, a więc będzie potrzebowała znacznie mniej czasu, na ocenienie naszego wniosku i podjęcie ostatecznej decyzji.

Mniejsza ilość dokumentów to same plusy

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że im mniej mamy dokumentów do zebrania, tym szybciej będziemy mogli wysłać taki wniosek. Dodatkowo szybciej będzie on mógł być przejrzany, a więc też szybciej będzie mogła być wystawiona ostateczna decyzja. To oznacza, że im mniej jest potrzebnych dokumentów, tym jest lepiej.

Z pewnością warto zobaczyć, jak to wszystko się prezentuje, tak abyśmy mieli pewność, że taka oferta faktycznie jest dla nas najlepsza.