Najtańsze wakacje dla Polaków

Najtańsze wakacje dla Polaków

Jakie są najtańsze wakacje dla Polaków? Gdzie wyjechać na wczasy, by nie zbankrutować?

Gdzie na wakacje? – to pytanie zadajemy sobie zawsze, gdy zbliża się ten czas, gdy trzeba już zacząć planować. Każdy z nas marzy o w pełni zasłużonym odpoczynku. Jesteśmy też skorzy, by na wczasy wydać naprawdę spore sumy… Zastanawiałeś się kiedyś, jakie są najtańsze wakacje dla Polaków? Gdzie pojechać, aby nie wydać mnóstwa pieniędzy i nie zbankrutować? Jak zorganizować wakacje marzeń za kilka, a nie kilkanaście tysięcy złotych?

Podobno Polacy najchętniej odwiedzają 3 miejsca: Grecję, Turcję i Bułgarię. Jakie miejsca są również atrakcyjne na polską kieszeń?

Spontaniczny wyjazd pod namiot czy all inclusive? Preferencje wakacyjne Polaków

Choć na wielu forach podróżniczych wiele osób próbuje przekonać do podróżowania na własną rękę (co z pewnością jest o wiele tańsze), Polacy i tak w większości wolą all inclusive, gdzie nie muszą się martwić o wyżywienie i alkohol. Nie muszą też szukać tanich lotów, ani sami rezerwować hoteli – to wszystko robi za nich biuro podróży. Wyjeżdżając na wakacje stawiamy przede wszystkim na wygodę. O wiele bardziej lubimy też wyjeżdżać na wakacje w letnich miesiącach, jak czerwiec i lipiec, niż przed/ po sezonie, co również przekłada się na większe koszty… No dobrze, skoro te czynniki są dla nas tak ważne, co zrobić, by połączyć je z niską ceną? Jakie są najtańsze wakacje dla Polaków?

 

Najtańsze wakacje dla Polaków – 3 sprawdzone propozycje

Grecja

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, okazuje się, że Polacy uwielbiają Grecję. Smaczne jedzenie, otwartość Greków i mnóstwo słońca zachęcają nas, byśmy wybrali właśnie ten kierunek na wakacje. Ceny są dosyć zróżnicowane – wahają się do 1000 do kilku tysięcy złotych. Jednak nawet za tę niższą cenę można wykupić już wyjazd na Santorini czy Rhodos.

Turjca i Egipt

W ostatnich latach bardzo popularnym wakacyjnym kierunkiem był Egipt i Turcja – to kolejne dwie z najbardziej ulubionych destynacji Polaków. Niestety ceny wczasów w tych krajach wzrosły, jednak wciąż są dostępne dla polskiego portfela.

  • W Hurghada – wakacje kosztują już od 1700 zł/os.
  • Turcja – od 2000 wzwyż.

Bałkany

To kierunek zdecydowanie najtańszy dla Polaków. Tam przeciętny Kowalski może poczuć się jak krezus, bowiem ceny są niższe niemalże o 45%, dlatego takie kierunki jak Albania, Macedonia, Bułgaria czy Chorwacja mogą się okazać bardzo atrakcyjne dla Polaków.

  • Bułgaria – od 1000 zł/ os.
  • Czarnogóra – od 1200 zł/os.
  • Macedonia – od 1300 zł/ os.
  • Albania – od 1400 zł/os.

To co, podjąłeś już decyzję, dokąd pojedziesz na wakacje?