Kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej – dla kogo?

Kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej może być pomocny dla nowych przedsiębiorców. Startujesz z biznesem? Chcesz otworzyć działalność gospodarczą, ale brakuje ci pieniędzy, aby rozpocząć z przytupem? Dowiedz się więcej na temat kredytów na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Sprawdź, czy taki kredyt jest właśnie dla ciebie.

Kredyt na rozpoczęcie działalności: sprawdź ryzyko

Rozpoczęcie działalności gospodarczej, założenie firmy, wystartowanie w biznesie zawsze niesie ze sobą spore ryzyko. Dlatego zanim otworzymy firmę, zawsze należy dobrze przemyśleć każdy aspekt naszej działalności i przygotować odpowiedni biznesplan, który powinien wykazać zakładane koszty, dochody i zagrożenia. Ale jak mówi stare rosyjskie przysłowie – “Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana”. Jeśli jesteśmy pewni swojej decyzji, by otworzyć działalność gospodarczą, wiemy, że nasz pomysł wypali, nie pozostaje nic innego jak zarejestrowanie firmy w CEIDG. Największym problemem nowych przedsiębiorców, z którym muszą się borykać na starcie działalności, jest niewystarczająca kwota pieniędzy pozwalająca na solidne rozpoczęcie biznesu. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Rozwój to podstawa

Załóżmy, że cały nasz biznes plan jest precyzyjnie wykonany i dopracowany w każdym calu. Niestety, aby w pełni rozpocząć swoją działalność, potrzebujemy jeszcze zakupić odpowiedni sprzęt, maszyny etc. Niestety nie dysponujemy wystarczającymi środkami na zakup sprzętów niezbędnych do wykonywania działalności. Co wtedy? Jak możemy rozwinąć firmę, jeśli nawet nie trudno nam zacząć zarabiać, mimo przemyślanej strategii i długofalowej wizji? Pomocny może okazać się kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Gdy mowa o kredycie na działalność gospodarczą dochodzi podwójne ryzyko. Po pierwsze, już samo rozpoczęcie działalności jest sporym wyzwaniem. Zawsze coś może pójść nie po naszej myśli, zwłaszcza gdy dopiero stawiamy pierwsze kroki w biznesie i nie mamy zbyt dużego doświadczenia. Po drugie, jeśli nasz pomysł na biznes nie wypali, a wspomożemy się kredytem, pozostaniemy później z długami. Warto więc rozsądnie podejść do kwestii zaciągnięcia kredytu na działalność gospodarczą. Jeśli jednak pewni swego, następnym krokiem będzie wybór najlepszej oferty.

Czy bank da mi kredyt?

Trzeba jasno powiedzieć, że oferta kredytów na otwarcie działalności gospodarczej jest mocno ograniczona. Tylko nieliczne banki oferują tego typu rozwiązanie. Nie ma się co dziwić takiemu stanowi rzeczy, ponieważ instytucje finansowe oceniają ryzyko braku spłaty kredytu, a to w przypadku początkującego przedsiębiorcy jest bardzo wysokie. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko banki udzielają kredytu. Jeśli nie otrzymamy pozytywnej odpowiedzi o udzieleniu kredytu ze strony banku, nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z długoterminowych pożyczek ratalnych oferowanych przez instytucje pozabankowe. Na rynku polskim z powodzeniem funkcjonuje wiele firm pożyczkowych wychodzących z propozycją kredytu właśnie do początkującego przedsiębiorcy. Warto uważnie przyjrzeć się warunkom oferowanym przez kredytobiorców i porównać kilka firm. Być może właśnie takie rozwiązanie pomoże nam rozwinąć firmę.