5 najlepszych kont osobistych w pierwszym półroczu 2017 roku

najlepsze konta

Szukasz konta osobistego? Sprawdź najlepsze konta w pierwszej połowie 2017 roku.

Różnego rodzaju zestawienia najlepszego sprzętu, najlepszych usług wydają nieco karkołomnym przedsięwzięciem. Trudno o rzetelną ocenę, gdy pod uwagę bierze się dużą liczbę produktów składających się z wielu czynników. Dodatkowo dochodzi do tego tak zwany czynnik ludzki, czyli jednym słowem – o gustach się nie dyskutuje. W przypadku kont osobistych musimy wziąć pod uwagę konkretne czynniki, aby nie rozminąć się za nadto z prawdą. Proponujemy Państwu zestawienie 5 najlepszych kont osobistych w pierwszym półroczu 2017 r. według naszego serwisu.

Najlepsze konta – zobacz jakie kryteria przyjęliśmy.

Są osoby, które nie potrafią uzasadnić, dlaczego zaufali danemu bankowi. Paradoksalnie to nie oferta proponowanych usług typu “zupełnie darmowe konto” sprawiła, że klienci wybrali właśnie ten bank. Liczy się także znajomość i rozpoznawalność marki, charakterystyczne cechy brandu, opinie innych oraz trudne do zbadania wrażenie, dobre lub złe, jakie firma wywołuje u klienta. W naszym rankingu najlepszych kont bankowych minionego półrocza poddaliśmy ocenie oferty wielu banków według następujących kryteriów:

  • opłaty ponoszone przy prowadzeniu konta
  • łatwość obsługi
  • nowoczesne funkcje
  • promocje

Według ustalonych kryteriów oceny mogliśmy sporządzić ranking najlepszych 5 kont osobistych. Przy czym pamiętać należy, że każde tego typu zestawienie ofert jest bardzo subiektywnym wyborem. Mamy jednak nadzieję, że ranking pomoże Państwu zorientować się w bieżącej ofercie bankowej, dzięki czemu wybór konta dostosowanego do Państwa potrzeb będzie jeszcze łatwiejszy.

Czym jest konto osobiste?

Konto osobiste, często nazywane w skrócie ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, jest bieżącym rachunkiem przeznaczonym dla osób fizycznych. Jest to podstawowe konto służące przede wszystkim do aktualnej obsługi płatności, przyjmowania wynagrodzenia, emerytury, renty czy innych źródeł dochodu. Dzięki kontu osobistemu możemy opłacać bieżące rachunki, kupować w Internecie, wypłacać pieniądze w banku lub w bankomatach oraz dokonywać przelewów zarówno krajowych jak i zagranicznych. Do konta osobistego zazwyczaj przypisana jest karta płatnicza, którą posługujemy się podczas różnego rodzaju płatności. Kartą możemy płacić za zakupy zarówno w sklepach tradycyjnych, jak i internetowych do wysokości salda dostępnego na koncie osobistym.

Dlaczego konto osobiste jest tak ważne? Przede wszystkim pracodawca wymaga od nas podania numeru rachunku bankowego zanim rozpoczniemy pracę. Coraz więcej zakładów pracy odchodzi od prowadzenia własnych kas, w których pracownicy odbierali miesięczne wynagrodzenie w postaci gotówki. Przelewy na konto są po prostu o wiele wygodniejsze. Bez konta osobistego będzie nam również trudno dokonywać zakupu przez Internet. W czasach, gdy praktycznie wszystko możemy zakupić online, a ceny produktów w Internecie nieraz są o wiele tańsze niż w tradycyjnych sklepach, nie opłaca się rezygnować z konta osobistego.

Konto osobiste Direct w promocji ING Bank Śląski

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych banków w Polsce z długą tradycją, któremu zaufało wielu klientów. Obecnie w ofercie konta osobistego proponuje konto Direct, które objęte jest promocją – możemy otrzymać 100 zł na otwarcie konta; promocja trwa do 31 lipca 2017 r. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest zapłata za towary lub usługi łącznej kwoty 1000 zł do końca października. Wadą promocji jest fakt, że bank wypłaci pieniądze na konto oszczędnościowe, które również trzeba będzie otworzyć. Dodatkowo możemy zgarnąć aż do 1000 zł, jeśli polecimy otwarcie konta w ING Banku Śląskim innym osobom. Obecnie prowadzenie konta osobistego Direct jest w pełni darmowe. Nie zapłacimy za prowadzenie konta za wyjątkiem wpłaty i wypłaty gotówki oraz przelewu w oddziale banku. Darmowe są również przelewy krajowe przez Internet walucie polskiej, oprócz przelewów Express ELIXIR i SORBNET. Dodatkowo 0 zł za wypłaty z bankomatów ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash w kraju. ING już jakiś czas temu odświeżył  interfejs i design systemu obsługi konta w Internecie, dzięki czemu wykonywanie operacji bankowych jest wygodne, a konto posiada także nowe funkcje, np. analizy wydatków. Mając konto osobiste w ING, możemy skorzystać z szybkich płatności telefonem w aplikacji BLIK.

Bank Millennium  konto osobiste 360°

Warto nadmienić, że Konto osobiste 360° w Bank Millennium otrzymało prestiżową nagrodę najlepszego konta osobistego w konkursie Złoty Bankier. Obecnie posiadając konto osobiste 360°, klient nie ponosi opłat za prowadzenie konta, kartę i wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju pod warunkiem, że aktywnie korzystamy z naszego konta osobistego. Wystarczy, że otrzymujemy na to konto nasz dochód (min. 1000 zł wpływów zewnętrznych miesięcznie) lub raz w miesiącu dokonujemy płatności kartą. Bank Millennium oferuje szybkie płatności aplikacją BLIK. Obecnie trwa promocja – otrzymujesz zwrot 5% płatności BLIKIEM (do 30 zł/m-c) i 2% płatności kartą (do 30 zł/m-c). Możesz zyskać do 60 zł premii przez 6 miesięcy.

Nest Bank – Nest Konto

FM Bank PBP, do którego należały Smart Bank i BIZ Bank, pojawia się teraz pod całkiem nowym brandem Nest Bank. Nest Bank oferuje bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta. 0 zł również za: internetowe przelewy krajowe Elixir, za wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, za wydanie, za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach i używanie karty płatniczej, za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Karta płatnicza do konta również jest darmowa. Dzięki aplikacji Android Pay™ płatności można dokonywać bezpośrednio za pomocą telefonu. Nest Bank obecnie nie posiada promocji na otwarcie konta.

mBank – eKonto standard w promocji

mBank zapewnia gwarancję niezmienności cen na dwa lat po otwarciu konta w promocji. Oferuje 0 zł za prowadzenie konta, kartę oraz wypłaty z bankomatów, za wypłaty kartą od 100 zł z bankomatów Planet Cash, BZ WBK i Euronet, za przelewy internetowe w złotówkach, za BLIK: płatności bezgotówkowe i wypłaty z bankomatów, za kartę debetową oraz za potwierdzenie operacji kodem SMS. Aktualnie dzięki promocji możemy otrzymać 4% zwrotu wartości transakcji kartą lub BLIKIEM w każdym z 6 miesięcy, czyli aż do 600 zł zwrotu. Wystarczy, że zalogujemy się do aplikacji mobilnej mBanku, zasilimy konto kwotą min. 1000 zł i zrobimy zakupy kartą lub BIKIEM (lub Android PayTM) za min 250 zł.

Idea Bank – Konto IDEALNE

Idea Bank, która od pewnego czasu wystartowała z niezwykle wygodną platformą do obsługi swojego konta i płatności – “Platforma IDEA Cloud z aplikacją mobilną”, proponuje zupełnie darmowe konto. 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta, za standardowe przelewy internetowe, za dwa pierwsze przelewy natychmiastowe w miesiącu. Jeśli ktoś prowadzi działalność gospodarczą, może za darmo skorzystać z usługi Idea Hub, czyli przestrzeni coworkingowej, gdzie spokojnie można popracować i korzystać z Internetu. W pakiecie jest również karta debetowa Master Card.