Święta poza domem – 5 miejsc w Polsce, które pozwolą Ci spędzić niesamowitą Wigilię.

święta poza domem

Chcesz spędzić Wigilię inaczej? Drażnią Cię czasochłonne przygotowania do świąt? A może w końcu należy Ci się odpoczynek? Doskonale wiemy, że podczas świąt naprawdę trudno wypocząć, ponieważ pochłaniają nas żmudne przygotowania: zakup prezentów, sprzątanie, gotowanie etc. Mamy pomysł na święta wyjątkowe. Sprawdź 5 miejsc w Polsce, które pozwolą Ci spędzić niesamowitą Wigilię!

1. Jarmarki Bożonarodzeniowe

Zaczniemy trochę nietypowo, ponieważ piszemy o pomyśle poprzedzającym Wigilię. Przed świętami naprawdę warto odwiedzić jarmarki bożonarodzeniowe. Co prawda przybyły do nas od zachodnich sąsiadów, a dokładnie z Niemiec, ale idealnie wpasowały się w atmosferę świąt przeżywaną w gronie najbliższych. W Polsce jest naprawdę wiele miejsc, gdzie możemy znaleźć pachnące grzanym winem drewniane sklepiki. Najsłynniejsze znajdują się: na rynku w Krakowie, Wrocławiu, Olsztynie, Poznaniu, Gdańsku, Toruniu. Jeśli zdecydujemy się na wyjazd świąteczny, odwiedziny jarmarku ze specjalnymi pamiątkami będą miłym rozpoczęciem przygotowań do świąt!

2. Nad morzem

Wyjątkowe powietrze, niezwykły urok portowych miast, a przede wszystkim spokój. Bałtyk zimą jest zupełnie inny niż w wakacje, kiedy tłumy turystów zaludniają plaże oraz pobliskie ulice. Jeśli szukamy wyjątkowego miejsca na Wigilię, nie moglibyśmy znaleźć lepiej. Spokój, szum fal, długie spacery po plaży lub po molo, a później gorąca herbata, choinka i świąteczne wieczory spędzone w gronie najbliższych. Niezwykła atmosfera świąt gwarantowana. Jeśli w dodatku poprzedzimy wigilijny wieczór wizytą na słynnym jarmarku bożonarodzeniowym w Gdańsku, doskonale poczujemy magię wyjątkowego dnia w roku. Wystarczy przejrzeć oferty noclegów wraz z organizacją Wigilii. Czasami warto dać sobie chwilę wytchnienia i pozwolić, aby inni postarali się dla nas.

3. Zakopane

Zakopane – stolica Tatr. Co powiecie na stół wigilijny wypełniony smacznymi potrawami, a za oknem widok na zaśnieżone szczyty gór? Świnica, Gubałówka, Giewont. Romantyczne spacery po Krupówkach? Zakopane tworzą niezwykły klimat, który trudno oddać słowami. To trzeba po prostu poczuć i zobaczyć. Warto rozejrzeć się za ofertami pobytu wraz z kolacją wigilijną. Do tego możemy poszukać dodatkowych atrakcji takich jak kulig zakończony pieczeniem kiełbasy i posmakowaniem lokalnych trunków. A jeśli już spędzimy święta w Zakopanem, może warto przedłużyć wypoczynek aż do Sylwestra? Zakopane i okolice słyną ze wybuchowych imprez Sylwestrowych. Dobra zabawa murowana!

4. Termy

W samym Zakopanem oraz w najbliższej okolicy, np. w Szaflarach, Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Białce Tatrzańskiej możemy spędzić wyjątkowe święta. Połączmy dwie przyjemności. Wymienione miejsca oferują kąpiele w basenach termalnych. Na zewnątrz minusowa temperatura, wokół śnieg, a my w środku gorącej wody w samym stroju kąpielowym! Po wypoczynku w basenach, saunach lub strefach SPA, możemy udać się na wigilijną kolację, która, zapewniamy, będzie smakować wyjątkowo.

5. Spokojne Mazury

Jeśli pragniesz spędzić święta Bożego Narodzenia w ciszy i spokoju, nie znajdziesz bardziej nostalgicznego i urokliwego miejsca niż Mazury. Spacery po lesie, widok słońca odbijającego się od zamarzniętych jezior oraz czyste powietrze, a w dodatku smaczne lokalne jedzenie – to wszystko sprawi, że tegoroczne święta bożonarodzeniowe uznasz za niesamowite! Może najwyższy czas, aby zerwać z rutyną i rzucić w kąt coroczne przygotowania świąteczne. Wybór hoteli na Mazurach oferujących pobyt dla całej rodziny wraz z kolacją wigilijną jest spory, ale warto już teraz rozejrzeć się za najlepszym miejscem i dokonać rezerwacji. Wybierając tego typu święta zorganizowane przez wybrany hotel, będziemy mogli zakosztować 12 dań, przygotowanych przez szefów kuchni. W dodatku hotele organizują wiele atrakcji zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Świetnym pomysłem podczas świąt jest kulig połączony ze wspólnym kolędowaniem.

Ile to wszystko kosztuje?

Jeśli zależy nam, by zaoszczędzić podczas świąt, wyjazd może nie być najlepszym rozwiązaniem. Z drugiej strony, oszczędzanie a organizacja Wigilii to wręcz dwa wykluczające się pojęcia. Zarówno samodzielne przygotowywanie świąt, jak i wyjazd na święta zorganizowane w hotelu, będą po prostu kosztowne. Warto zastanowić się, czy posiadamy wystarczające fundusze na odrobinę szaleństwa podczas ostatnich dni roku. Możemy oczywiście wspomóc się różnymi produktami finansowymi dostępnymi w Internecie – takimi jak np. pożyczki lub kredyty gotówkowe, ale korzystać z tego typu pomocy należy rozsądnie i umiejętnie. Jeśli wiemy, że nie będziemy w stanie spłacić zaciągniętego zobowiązania finansowego w terminie, nie składajmy wniosku o pożyczkę. Jeżeli jednak zdecydujemy się na pomoc finansową, szukajmy najlepszych ofert. Pomogą nam w tym porównywarki pożyczek skupiające wszystkie oferty dostępne na rynku. Pamiętajmy jednak, że w przypadku świąt Bożego Narodzenia pieniądze nie są najważniejsze. Czasami skromne święta mogą okazać się tymi niezapomnianymi i magicznymi.

Przeczytaj też jak uniknąć niepotrzebnych nerwów w święta!