Myślisz o zmianie banku? Sprawdź aktualne promocje bankowe!

promocje bankowe

Banki prześcigają się w wystawianiu jak najciekawszych ofert dla nowych klientów. Jeśli zastanawiasz się nad zmianą rachunku, sprawdź aktualne promocje bankowe. Dzięki temu możesz skorzystać na przeprowadzce swoich środków!

Zmiana banku – od czego zacząć?

Myślisz o zmianie banku, ale nie bardzo orientujesz się w rynku finansów? Nic nie szkodzi, ale zagospodaruj trochę wolnego czasu na przejrzenie ofert. Dopasowanie zasad prowadzenia konta do własnych potrzeb to pierwsza zasada wyboru banku. Warto też zwrócić uwagę na to, czy dostępne są promocje, dzięki którym możesz nieco zaoszczędzić, a czasami nawet… zarobić!

Poniżej przedstawiamy przykładowe aktualne promocje bankowe, z których można skorzystać podczas zakładania konta. Zobacz, jak banki walczą o nowych klientów!

ING Bank Śląski i 100 zł w promocji

Czas trwania promocji: 19.10.2017 r. – 30.04.2018 r.

Załóż jesienią konto przez internet w ING Banku Śląskim i spełnij kilka warunków, a na wiosnę możesz otrzymać 100 zł w promocji!

Do końca listopada 2017 r. uruchom za pośrednictwem internetu konto osobiste z kartą i Otwartym Kontem Oszczędnościowym – to pierwszy krok do nagrody. Konto Direct stawia przede wszystkim na samoobsługę: to Ty wszystko ustawiasz i o wszystkim decydujesz, bo robisz to przez internet. Za prowadzenie konta płacisz 0 zł, za przelewy krajowe w złotówkach płacisz 0 zł (za wyjątkiem przelewów Express ELIXIR i SORBNET), za wypłaty z bankomatów ING Banku Śląskiego oraz Planet Cash w całej Polsce płacisz 0 zł. Karta debetowa Visa również będzie darmowa, jeśli miesięcznie (w okresie rozliczeniowym) wydasz bezgotówkowo min. 300 zł.

Aby otrzymać od banku promocyjne 100 zł, do 31.03.2018 r. zapłać kartą lub kodami BLIK za zakupy i usługi za łączną kwotę 1000 zł. Jeśli spełnisz wszystkie warunki, do 30.04.2018 r. ING Bank Śląski wypłaci Ci nagrodę w wysokości 100 zł!

mBank i nawet 650 zł z kontem dla młodych

Czas trwania promocji: 01.08.2017 r. – 10.01.2018 r.

Załóż eKonto Standard w mBanku przez internet i daj sobie szansę na regularne nagrody pieniężne!

Do 10.01.2018 r. zostań posiadaczem eKonta Standard – możesz to zrobić nawet teraz, szybko i wygodnie, przez internet. Bank wyśle do Ciebie umowę kurierem lub dostarczy ją do najbliższej Tobie placówki. Do zalet osobistego eKonta Standard na pewno trzeba zaliczyć brak opłat za założenie i prowadzenie konta, przelewy internetowe w złotówkach i wypłaty gotówki przy okazji zakupów kartą oraz – czego nie wolno pominąć – za wypłaty od 100 zł z bankomatów Planet Cash, Euronet i BZ WBK S.A.

Każdego miesiąca trwania promocji należy wykonać kilka czynności:

  • zalogować się do aplikacji mobilnej mBanku,
  • zasilić swoje konto kwotą min. 1000 zł,
  • zrobić zakupy kartą lub BLIKiem za min. 250 zł.

Po co to wszystko? Aby dostać od banku 4% zwrotu naszych wydatków! Każdego miesiąca możesz otrzymać nawet 130 zł. Osobie, która przystąpiła do promocji już na samym początku, mBank chce w sumie przekazać nawet 650 zł!

Bank BGŻ BNP Paribas i aż do 300 zł rocznie

Czas trwania promocji: 26.10.2017 r. – 29.12.2018 r.

Załóż konto w banku BGŻ BNP Paribas i zostań właścicielem kury, która znosi złote!

Promocja Mobilna Premia przeznaczona jest dla nowych klientów banku, którzy założą Konta Optymalne w okresie 26.10.2017 r. – 29.12.2017 r. Jakie płyną z tego korzyści? Konto Optymalne prowadzone jest za 0 zł, za kartę debetową do konta również zapłacisz okrągłe 0 zł, a wypłaty z bankomatów BGŻ BNP Paribas i sieci Planet Cash w Polsce nie wygenerują żadnych kosztów. Mało tego: nawet przebywając zagranicą możesz wypłacać pieniądze za darmo z bankomatów BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance.

Promocja przynosząca regularnie złotówki dotyczy płacenia mobilnego za pośrednictwem aplikacji GOmobile, Android Pay oraz transakcji kartą zarejestrowaną w e-Portfelu. Za każdą transakcję w miesiącu (okresie rozliczeniowym) bank przyzna Ci 1 zł. Możesz zyskać maksymalnie 25 zł miesięcznie przez 12 miesięcy licząc od momentu założenia konta w BGŻ BNP Paribas.

Na co zwracać uwagę przy zmianie konta?

Zanim przystąpisz do podpisania umowy z nowym bankiem, sprawdź dokładnie zasady prowadzenia konta. Owszem, ulotka może reklamować piękne 0 zł, ale czy nie ma przy nim gwiazdki? Czy bank nie stawia warunku np. stałej kwoty wpłaty co miesiąc lub utrzymania określonej wysokości salda? Czy karta debetowa, którą otrzymasz wraz z kontem będzie faktycznie darmowa, czy może bank zobowiązuje Cię do stałych wydatków opłacanych zbliżeniowo?

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest dobranie konta do własnych potrzeb, a nie odwrotnie. Na przykład: jeżeli często płacisz gotówką, to znaczy, że przydadzą się darmowe wypłaty z bankomatów; jeśli często podróżujesz za granicę, to najkorzystniejsze będzie konto z darmowymi wypłatami z bankomatów zagranicznych banków itp.

Po trzecie: jeśli bank chce Cię nagrodzić za założenie w nim konta, to sprawdź warunki. Jeśli nie grozi Ci przy tym żaden uszczerbek finansowy, a możesz jedynie zyskać, to cała naprzód!