Jakiej wysokości pożyczkę potrzebujesz?

Chcesz wziąć pożyczkę, ale zalewają Cię oferty produktów o wszelkiej maści i wysokości. Pożyczkodawcy kuszą brakiem zobowiązań, brakiem zaświadczeń, wysokimi kwotami i zerowym oprocentowaniem. Przebierając w gąszczu ofert można zapomnieć o celu z jakim przychodzimy. Co zrobić, aby nie przesadzić z pożyczką i dobrać odpowiednią, korzystną dla siebie kwotę pożyczki? Podpowiadamy już dziś – jakiej wysokości pożyczkę potrzebujesz.

Jakiej wysokości pożyczkę potrzebujesz?

Zanim zabierzesz się do przeglądania ofert, określ jaką kwotę potrzebujesz. Pamiętaj, aby starać się utrzymywać ją na minimalnym pułapie – w momencie problemu ze spłatą, będziesz w stanie łatwiej wyjść z długu, unikając ryzyka wpadnięcia w spiralę zadłużenia.

PODPOWIEDŹ: Staraj się pilnować, aby pożyczana kwota nigdy nie przerosła Twoich miesięcznych wpływów. To zabezpieczy Cię przed stresującą sytuacją, związaną z widmem spłaty – nieraz wysokich – odsetek. W wypadku pożyczek ratalnych – dostosuj ratę tak, aby nie zrujnowała Twojego miesięcznego budżetu.

Wybieraj pożyczkodawców weryfikujących w bazach dłużników

Paradoksalnie, im więcej dokumentów firma pożyczkowa sprawdza na etapie wnioskowania – tym bezpieczniejsza może okazać się pożyczka. Wybierając oferty firm, które weryfikują Twoją zdolność kredytową, minimalizujesz ryzyko zaciągnięcia długu, którego nie będziesz w stanie później spłacić.

Zanim zdecydujesz się na zadłużenie, zadaj sobie kilka pytań >>

Użyj porównywarek finansowych

Kiedy znasz już kwotę i czas, na jaki chcesz zaciągnąć pożyczkę – pomóż sobie wyszukać najlepszą ofertę. Użyj porównywarki finansowej. Narzędzie to pozwoli Ci wyszukać najniżej oprocentowaną pożyczkę, dokładnie na taką kwotę i okres czasu, jaki Cię interesuje. Przy okazji pozwoli również na wyszukanie produktów promocyjnych i okazjonalnych.

PODPOWIEDŹ: Warto upewnić się, że będziesz w stanie spłacić pożyczkę w terminie. Pozwoli Ci to uniknąć jakichkolwiek kosztów, związanych z pożyczaniem. Firmy pozabankowe często oferują promocje, gwarantujące zerowe oprocentowanie, pod warunkiem spłaty w terminie. To może okazać się bardzo pomocne w sytuacji kryzysowej.

Sprawdzaj różne możliwości

Porównaj oferty firm pożyczkowych, tak aby mieć pewność, że to co dla siebie wybierzesz, będzie odpowiadało Twoim oczekiwaniom. Dodatkowo warto zaznaczyć, że są firmy, które od razu pożyczają nam kilka tysięcy, chociaż jest to z nami ich pierwszy kontakt. Są jednak takie firmy, które na początek okazują nam mniej zaufania, a to oznacza, że możemy pożyczyć mniej pieniędzy. Więcej w tym wypadku nie zawsze oznacza lepiej. Kiedy wybierzesz już firmę która Cię interesuje, koniecznie przeczytaj dokładnie dokumenty, regulamin, umowę, tabelę opłat i prowizji.

PODPOWIEDŹ: Jeżeli masz wątpliwości – porozmawiaj również z konsultantem. Wzięcie pożyczki zajmie Ci wtedy nieco więcej czasu, jednak pozwoli na jak najlepsze przygotowanie się do pożyczenia pieniędzy.

Nie daj się ponieść emocjom

Pamiętaj, że pożyczka może być wielkim ułatwieniem, ale również dużym kłopotem. Jak we wszystkim – ważny jest zdrowy rozsądek. W sytuacji braku pieniędzy najpierw przemyśl inne opcje, zastanów się gdzie możesz pozyskać dodatkowe pieniądze, a dług traktuj, jako opcję kryzysową.

Przemyśl również, gdzie możesz zaoszczędzić, aby łatwiej spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Problemy finansowe i wydarzenia losowe przynoszą dużo stresu – warto zadbać o to, by spłata zaciągniętych w obliczu problemów zobowiązań, przyniosła nam jak najmniej dodatkowych nerwów. Zalecamy racjonalne podejście do pożyczek.