Komunia – jaki prezent kupić dziecku?

komunia

Komunia to bardzo ważny czas w życiu każdego rodzica i dziecka. Wraz z majem, gdy zbliża się sezon komunijny, zastanawiamy się: co kupić dziecku na komunię? Jakiej wartości powinien być prezent, aby nie przesadzić ani w jedną, ani w drugą stronę? Takie pytanie zadają sobie przede wszystkim najbliżsi członkowie rodziny: rodzice, chrzestni i dziadkowie. Czy prezenty jak komunijny zegarek, rower czy książka są jeszcze „na czasie”?

Komunia – szaleństwo prezentów

Komunia dzieciom kojarzy się dwoma rzeczami: ogromnym stresem i drogim prezentem po zakończeniu kościelnej uroczystości. W czasach, gdy co raz bardziej popularnym prezentem na komunie stają się tablety, drony i smartfony zapominamy o tym, co jest w tym wszystkim najważniejsze. Czy na pewno prezent musi być drogi, aby dziecko się z niego cieszyło i nie musiało zazdrościć swoim rówieśnikom?

Prezent powinien być przede wszystkim przemyślany

Czasem kusi nas, aby po prostu włożyć do koperty pieniądze i zrzucić odpowiedzialność za prezent na rodziców dziecka – to przecież oni wiedzą najlepiej, co dziecku potrzebne. Przemyślany prezent jest jednak o wiele lepszy niż pieniądze. Świadczy on nie tylko o czasie, jaki poświęciliśmy, by go kupić, ale również o tym, że faktycznie myślimy o tej drugiej osobie, zastanawiamy się nad tym, co lubi, czego potrzebuje, co mogłoby się jej przydać.

Komunia – propozycje prezentów

No dobrze, co zatem kupić dziecku na komunię? Jak wybrać prezent, który spodoba się dziecku i będzie jednocześnie użyteczny? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji tego, co można kupić na komunijny prezent:

 • Biżuteria – to zawsze dobry prezent, jeżeli wybierzesz zestaw uniwersalny. Ładne, złote kolczyki w ciekawym kształcie dziewczynka może nosić przez lata. Z pewnością też będzie zadowolona ze złotego łańcuszka, wisiorka czy bransoletki. To naprawdę prezent ponadczasowy, który zawsze będzie dobrym wyborem.
 • Aparat fotograficzny – zależności od tego, jaką kwotę chcesz przeznaczyć na prezent, możesz postawić na droższą lustrzankę lub cyfrowy aparat. Dzięki temu prezentowi rozbudzisz w dziecku chęć poznawania świata i dostrzegania tego, co nas otacza.

komunia

 • Czytnik do książek – oczywiście, że nic nie może się równać z papierową książką, ale lekki czytnik, który dziecko będzie mogło zabrać w każdą podróż z pewnością doskonale sprawdzi się jako prezent. Nie dość, że może wzmocnić chęć do czytania, to jeszcze posłuży przez lata.
 • Zegarek – to wcale nie musi być żenujący czy staromodny prezent! Obecnie zegarki są wyposażone w wiele ciekawych funkcji, występują też w przeróżnych wzorach i kolorach. Warto wybrać model dopasowany do dziecka. Jeżeli dysponujesz trochę większym budżetem sprawdź, jakie opcje ma zegarek – przydatny może być np. lokalizator GPS.
 • Książka – wiadomo, klasyka. Książki to jeden z najpopularniejszych prezentów, które dajemy innym praktycznie na każdą okazję. Jeżeli dziecko przystępujące do komunii jest molem książkowym, może zastanów się nad zakupem jakieś ciekawe serii książek? Warto przejrzeć oferty wydawnictw i księgarni – książki dla dzieci są wydawane obłędnie, a dopracowanie detali zapiera dech w piersiach.
 • Rower – to też się nie może znudzić, tym bardziej, że można teraz dla dziecka znaleźć naprawdę ładny i praktyczny rower. Rower miejski, czy górski? Wybór należy do Ciebie!
 • Rolki – jeżeli dziecko posiada już rower, może warto zastanowić się nad kupnem rolek? Jazda na rolkach to zawsze dobra zabawa, a przy okazji zachęci dziecko do ruchu i spędzania czasu na świeżym powietrzu.
 • Szkatułka na drobiazgi – każda dziewczynka lubi gromadzić drobiazgi – tym szczęśliwsza będzie, jeżeli dostanie pudełeczko na przechowywanie ich.
 • Konto oszczędnościowe – jeżeli chcesz koniecznie podarować dziecku pieniądze, warto rozważyć założenie dla niego konta oszczędnościowego. Dzięki temu już na początku pokażesz dziecku, że warto oszczędzać i zachęcisz do regularnego wpłacania na rachunek nawet najmniejszych kwot.
 • Sprzęt muzyczny – może dziecko jest utalentowane muzycznie? Warto zainwestować w instrument jak np. gitara, organki, perkusja czy ukulele.

komunia

 • Mikroskop – dla każdego dziecka podarowanie mikroskopu jest strzałem w dziesiątkę. Przecież pod mikroskopem można oglądać praktycznie wszystko! Wyobraź sobie, w jakim stopniu rozbudzisz ciekawość dziecka!
 • Teleskop – kolejny świetny prezent, który zainspiruje dziecko do działania. To jednocześnie prezent dający kolejną możliwość do spędzania czasu z dzieckiem.
 • Wycieczka – kolejny prezent, umożliwiający spędzenie czasu z dzieckiem w nietypowej formie. W zależności od zainteresowań można sprecyzować cel i kierunek wycieczki.

Jak widzisz, propozycji na komunijny prezent jest wiele, a wszystko zależy od zainteresowań dziecka. Warto zatem zastanowić się wcześniej nad tym, co konkretnego kupić i udać się na poszukiwanie z myślą o dziecku.

By znaleźć inne inspiracje finansowe śledź nasz blog: https://www.rynekfinansowy.info/blog/