Jak tanio spędzić urlop?

Jak tanio spędzić urlop

Czy wiesz, jak tanio spędzić urlop? Wakacje to często skarbonka bez dna – jesteśmy w stanie wydać nie kilka lecz kilkanaście tysięcy złotych. Każdy z nas chciałby wypocząć tak, jak to sobie wymarzył, ale uszczuplając nieco koszty. Niejednokrotnie oszczędzamy parę lat, by wyjechać na wakacje marzeń i móc korzystać z dobrodziejstw wakacji przez tydzień lub dziesięć dni, bowiem na więcej często nas nie stać. Czy wiesz, jak tanio spędzić urlop? Zastanawiałeś się kiedyś, jak zaoszczędzić planując wakacje? Albo co zrobić, by podróżowanie było tańsze? Mamy dla Ciebie kilka porad, które z pewnością uczynią Twój wyjazd ciekawszym!

Podróżuj w grupie

Jeżeli tylko masz taką możliwość, warto zastanowić się nad podróżowaniem większą grupą. Być może Twoi znajomi też chcą się udawać na wakacje? Albo rodzina? Dzięki temu możesz uzyskać atrakcyjniejsze ceny biletów, noclegów, czy nawet jedzenia.

Jedz tam, gdzie lokalni

Lokalne knajpki mogą wydawać się dla turysty mało zachęcające. Z doświadczenia jednak wiemy, że to w takich miejscach kosztuje się najpyszniejszych potraw. Dodatkowo takie miejsca mają o wiele tańsze ceny, niż restauracje w hotelach lub w pobliżu.


Jak tanio spędzić urlop? Podróżuj poza sezonem

To lato jest tym okresem, który najbardziej kojarzy nam się z wakacjami i urlopem. Warto jednak wziąć pod uwagę, że terminy pozasezonowe mogą być bardziej znośne dla Twojego portfela. Miesiące takie jak kwiecień/ maj lub wrzesień/ październik wciąż są ciepłe (oczywiście wybór miesiąca zależy od destynacji), a ceny potrafią być o wiele niższe.

Łap okazje last-minute

Jeżeli masz na tyle elastyczną pracę, że możesz sobie pozwolić na wyjazd z dnia na dzień (lub ewentualnie z tygodnia na tydzień), warto śledzić oferty last minute. Dzięki takim propozycjom możesz zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych, wyjeżdżając do bardzo atrakcyjnego miejsca.

Kilka pomysłów na nocleg

Jeżeli wygodne i duże łóżko nie jest dla Ciebie najważniejszą rzeczą na świecie, warto zastanowić się nad inną formą noclegu. Poniżej podajemy kilka propozycji:

  • Namiot – wiadomo, klasyka! J czy może być coś pięknego niż obudzenie się na łonie natury w pobliżu morza? Przecież można od razu iść się wykąpać! Koszt namiotu to kilkadziesiąt złotych, w przeciwieństwie do zarezerwowania pokoju w hotelu….
  • Couchsurfing – inicjatywa, dzięki której lokalni zaoferują Ci darmowy nocleg u siebie w domu, a dodatkowo możesz podłapać kontakty i darmowego przewodnika po mieście. Kto wie, czy z takiego kontaktu nie narodzi się solidna znajomość i nie wrócisz do nich za rok? J
  • Airbnb – tanie wynajmowanie mieszkań/ domów/ pokojów od ich właścicieli. To opcja z pewnością bardziej opłacalna niż hotel, a dzięki temu poczujesz się częścią społeczności.

Nie kupuj przewodników

Przwodniki podróżnicze są dość drogie, a większość tych informacji (nawet w lepszej formie) możesz znaleźć w Internecie – na blogach i forach podróżniczych. Jednocześnie będąc na miejscu możesz również korzystać też z porad miejscowych – może to oni podpowiedzą Ci, co warto jeszcze zobaczyć?

Porównuj ceny

Tak samo jak w Polsce, udając się na zakupy, porównuj ceny. Z reguły zazwyczaj małe sklepiki są droższe, niż duże markety, ale zdarzają się wyjątki. Może bardziej opłaca się kupować z budki starszego Pana niż z nowoczesnego, klimatyzowanego supermarketu? Będąc na wakacjach miej oczy szeroko otwarte, porównuj, analizuj, wydawaj świadomie.

Już wiesz, jak tanio spędzić urlop. Wakacje nie muszą kosztować kilkunastu tysięcy, by były udane. Zorganizuj je taniej.
A jeżeli marzą Ci się wakacje, a nie masz na nie pieniędzy, skorzystaj z naszej porównywarki finansowej – dzięki niej wybierzesz optymalną propozycję dla siebie.