Najlepsze aplikacje, które ułatwią Ci podróżowanie

aplikacje dla podróżujących

Wiecznie gdzieś latasz, jeździsz, podróżujesz. Żyjesz drogą, albo przynajmniej często spędzasz czas w podróży. Niezależnie od tego, czy jesteś podróżnikiem – pasjonatem, biznesmenem w delegacji służbowej, czy studentem spędzającym bardzo dużo czasu w PKP – dzisiaj poznasz najlepsze aplikacje dla podróżujących. Sprawdźcie nasze zestawienie i w drogę!

Aplikacje dla podróżujących #1 – Yanosik

Yanosik jest świetną aplikacją dla podróżujących kierowców. Aplikacja łączy w sobie różne funkcje, każda z nich jest naprawdę przydatna dla podróżujących. Po pierwsze dosyć precyzyjna nawigacja GPS, w której możemy ustawić trasę najszybszą lub najwygodniejszą, ominąć trasy płatne, a także zobaczyć na bieżąco natężenie ruchu na konkretnym odcinku. Przydatną funkcją Yanosika jest informowanie o zmieniających się warunkach na drodze i wypadkach. Dzięki temu, że otrzymamy wcześniej ostrzeżenie, będziemy w stanie wybrać inną trasę i ominąć korek spowodowany np. wypadkiem.

Jednak dla niektórych kierowców najważniejszą funkcją Yanosika są bieżące informacje o kontrolach prędkości. Nie wierzysz? To naprawdę działa. Zainstaluj aplikację Yanosik i wybierz się w daleką trasę. Gwarantowana satysfakcja, gdy otrzymasz powiadomienie o kontroli prędkości, zwolnisz, po czym miniesz ukryty za rogiem radiowóz. Oprócz tego typu powiadomień, Yanosik informuje nas również o najbliższych stacjach benzynowych na trasie, a także komunikuje ograniczenia prędkości oraz ustawienia fotoradarów. Ostrzeżenia, by zwolnić w odpowiednim momencie, pozwalają uniknąć mandatów. Dodatkowo za każdy bezproblemowy przejazd otrzymujemy punkty, które gromadząc w aplikacji, możemy później wymienić np. na kawę w określonych punktach. Teraz najważniejsza informacja – Yanosik jest całkowicie darmową aplikacją!

Aplikacje dla podróżujących #2 Booking

Dobrą aplikację w trakcie planowania podróży będzie booking. Booking sprawdzi się też podczas naszego pobytu w danym miejscu. Wyobraźmy sobie sytuację, w której nie jesteśmy zadowoleni z wybranego hotelu. Chcemy zrezygnować z noclegu. Bardzo szybko możemy znaleźć w okolicy ofertę spełniającą nasze oczekiwania poprzez aplikację Booking w telefonie. Bardzo łatwo za pomocą aplikacji przejrzymy aktualne oferty, porównamy ceny i zarezerwujemy pokój. Płatność możemy wykonać od razu, za pomocą przelewów online lub gotówką na miejscu, już w hotelu.

Aplikacje dla podróżujących #3 – Tripadvisor

Tripadvisor to aplikacja oceniająca różnego rodzaju lokale gastronomiczne, puby, restauracje, ale nie tylko! Dzięki tej aplikacji zarezerwujesz hotel, kupisz bilet lotniczy, a także znajdziesz inne atrakcje podczas twojej podróży. Dzięki niej znajdziemy recenzje klientów, którzy korzystali z określonych miejsc. Oprócz rankingu, ocen klientów, możemy zapoznać się z opiniami na temat lokalu. To bardzo pomocne przy wyborze np. restauracji, gdy właśnie szukamy czegoś w okolicy, aby zatrzymać się i coś zjeść. Jak doskonale wiemy, klienci są bezlitośni w swoich ocenach, ale to działa na plus samej aplikacji. Dopiero wtedy ma sens, gdy oceny są rzetelne, prawdziwe. Strona TripAdvisor porównuje ceny zebrane z ponad 200 witryn rezerwacyjnych, szukając najniższej ceny za pobyt w Twoim idealnym hotelu. Warto dodać, że na stronie TripAdvisor jest już ponad 500 milionów recenzji i opinii napisanych przez podróżnych z całego świata.

Aplikacje dla podróżujących #4 – Jakdojade

“Jakdojade” to aplikacja, która doskonale sprawdzi się w miejskich warunkach. Jeśli chcesz pozwiedzać różne miejsca w danym mieście lub po prostu często poruszasz się po mieście, wybierając się komunikacją miejską, “Jak dojechać” będzie idealnym rozwiązaniem dla ciebie.  W aplikacji zobaczysz na bieżąco połączenia linii autobusowych czy tramwajowych, metra. Odjeżdżające kursy w czasie rzeczywistym oraz czas, jaki pozostał do przyjazdu danej linii. Jest to najdokładniejsza i najpopularniejsza wyszukiwarka połączeń transportem publicznym, posiadająca aktualne rozkłady jazdy komunikacji miejskiej (MPK, MZK, ZTM, SKM, PKP etc.). W podróży najbardziej sprawdzi się funkcja odjazdów Live – pokazuje  rzeczywiste położenie autobusów i tramwajów. Jedynym minusem Jakdojade jest fakt, że jeszcze nie wszystkie większe miasta w Polsce są sprzężone z aplikacją. Niestety na to musimy jeszcze trochę poczekać.

Aplikacje dla podróżujących #5 – Uber

Zainstalowana aplikacja Ubera przyda się na pewno osobom poruszającym się po dużych miastach. Powrót z imprezy, spotkanie z klientem – Uber to po prostu doskonała alternatywa do komunikacji miejskiej. Wystarczy, że pobierzesz na swojego smarphone’a aplikację Uber i masz dostęp do Internetu. Potem wystarczy tylko jedno kliknięcie i samochód Ubera znajdujący się najbliżej, wyrusza do Ciebie. Widzisz w czasie rzeczywistym na mapie, jak porusza się kierowca, który jedzie w twoim kierunku, a także czas, kiedy będzie na miejscu.

Rezerwując przejazd, poznajesz imię kierowcy, model i numer rejestracyjny samochodu. Nie musisz się więc martwić, że nie rozpoznasz odpowiedniego samochodu Ubera, zwłaszcza że kierowca doskonale wie, gdzie ma przyjechać. Warto dodać, że pierwszy przejazd Uberem jest zupełnie darmowy. Jeśli polecisz komuś innemu  usługę Ubera, również otrzymasz zniżkę na kolejny przejazd. Warto dodać, że jeśli ktoś lubi pogawędzić sobie podczas jazdy samochodem, kierowcy Ubera są bardzo otwarci i skorzy do rozmowy. W taki sposób przejazd może upłynąć w bardzo miłej atmosferze.

Czytaj więcej na temat finansów w podróży >>