Hobby, które pozwoli Ci dorobić

Hobby

Jak zarobić dodatkowe pieniądze na swoim hobby? Kto nie chciałby robić tego, co lubi i jeszcze zarabiać na tym pieniądze? Czy istnieje sposób, by hobby przeistoczyło się w sposób na dodatkowe dochody? Postaramy się przywołać kilka pomysł na hobby, które z odrobiną samozaparcia i pracy, może stać się całkiem niezłym sposobem na dodatkowe pieniądze.

Czytasz książki?

Czytasz dużo książek? Literatura to twoja pasja? Jest sposób na to, by przekuć swoje zainteresowania na pieniądze. Jeśli lubimy opowiadać o przeczytanych lekturach, warto założyć bloga i spróbować pisać recenzje lub po prostu luźno dzielić się przemyśleniami o danej książce. Jeśli z biegiem czasu sprawimy, że coraz więcej odbiorców będzie gromadził nasz blog, możemy  zgłaszać się do wydawnictw, prosząc o egzemplarze recenzenckie. Wydawnictwom zależy na tym, aby o sprzedawanej książce było głośno i jeśli bloger ma odpowiednie audytorium, zazwyczaj bez problemów przesyłają egzemplarz do recenzji.

Jak zarabiać na naszej pasji do literatury? Możemy skorzystać z różnego rodzaju programów afiliacyjnych, które wypłacą nam prowizję za każdy sprzedany egzemplarz książki lub ebook, który zgłosimy w panelu sieci afiliacyjnej. Pobieramy odpowiednią wtyczkę z kodem i umieszczamy go na naszej stronie internetowej, blogu. Jeśli nasz czytelnik zakupi rekomendowaną książkę poprzez naszą stronę, otrzymamy prowizję. Nie są to ogromnie pieniądze, ale całkiem ciekawy i niewymagający sporych nakładów czasu sposób na połączenie hobby z dodatkowych zarobkiem.

Twoje hobby to koty?

Kto nie lubi kotów? Zdjęcia kotów są najczęściej umieszczanymi grafikami w mediach społecznościowych. Grafiki przedstawiające koty notują również największe zainteresowanie w sieci. Może też jesteś miłośnikiem futrzaków? Posiadanie kota z rodowodem, o którego bardzo dokładnie dbamy – pielęgnujemy sierść, podajemy specjalną karmę, regularnie odwiedzamy weterynarza – może przerodzić się w całkiem niezły dodatkowy dochód. Warto pomyśleć nad stworzeniem hodowli kotów wybranej rasy.

Jeśli oczywiście mamy wystarczająco dużo czasu na dbanie o koty, umawianie się z klientami, wizyty u weterynarza. Musimy również wziąć pod uwagę fakt, że nie ominą nas wyjazdy na wystawy kotów rasowych. Jest to idealne miejsce i wydarzenie do promowania swojej hodowli i oczywiście do sprzedaży. Ciekawe hobby, pasja, które może stać się dodatkowym źródłem dochodów, jeżeli mamy wystarczająco cierpliwości i zapału do prowadzenia własnej hodowli kotów.

Handel

Pomysł na dodatkowe pieniądze to oczywiście również sprzedaż. Obecnie znajdziemy w Internecie bardzo dużo platform do sprzedaży najróżniejszych rzeczy. Allegro, OLX to najbardziej popularne serwisy sprzedażowe. Wystarczy, że wejdziemy na ich strony internetowe i założymy konto. W Allegro możemy prowadzić nawet własną sprzedaż internetową na dosyć szeroką skalę. Wtedy jednak musimy pamiętać, by otworzyć działalność gospodarczą.

Osoba sprzedająca na Allegro rzadko, sporadyczne, gdy nie jest to sprzedaż ciągła, nie powinna martwić się urzędem skarbowym, który mógłby stwierdzić, że sprzedający prowadzi ona handel stały. To oznacza w praktyce, że każdy przedmiot, którego chcemy się pozbyć – używane meble, książki, płyty, sprzęt RTV/AGD, możemy wystawić na Allegro. Nie zaistnieje wtedy konieczność zgłoszenia działalności do CEIDG. Jedynie musimy pamiętać o powstaniu obowiązku podatkowego. Jeśli w tym samym czasie wystawimy kilkanaście takich samych przedmiotów – jest to podstawa do uznania, że prowadzimy sprzedaż ciągłą. W tym miejscu pojawia się pytanie – co sprzedawać? Na to nie ma jednej, najlepszej odpowiedzi. Jeśli np. potrafimy szyć ubranka, być może stanie się to naszym źródłem dodatkowego dochodu. Rękodzieło to też bardzo dobry pomysł na dodatkowy zarobek.

Własna firma? Sprawdź jak zacząć!

Uber

Mieszkasz w dużym mieście i posiadasz samochód? Zastanów się, ile czasu w tygodniu tak naprawdę samochód pracuje na siebie? Codzienne wyjazdy do pracy, od czasu do czasu wycieczka w weekend, odwiedziny znajomych, rodziny, zakupy. Być może warto pomyśleć o zmonetyzowaniu własnego samochodu. W jaki sposób zarobić? Możesz zostać kierowcom Ubera. To doskonały sposób na dodatkowy zarobek dla osób, które mają samochód i trochę wolnego czasu.

Mieszkanie na wsi to nowe możliwości

Często zdarza się, że w momencie, gdy zaczynamy zarabiać na swoim hobby, w dłuższej perspektywie staje się ono dla nas głównym źródłem dochodów. Tak może stać się, gdy mieszkamy na wsi i mamy pasję do roślin. Możemy uprawiać różnego rodzaju warzywa czy owoce: pomidory, marchew, ogórki, cukinię, truskawki, borówka, porzeczki. Sprzedaż ekologicznej uprawy warzyw czy owoców może być ciekawym źródłem dodatkowego zarobku. Trzeba jednak pamiętać, że sporym ograniczeniem tego pomysłu na dodatkowe dochodu będzie sezonowość upraw. Może warto pomyśleć w takim razie o hodowli? Kury, przepiórki, indyki? Możemy sprzedawać zdrowe jajka z wolnego wybiegu, które są poszukiwane przez wielu klientów ceniących sobie proekologiczne hodowle. Jak widać, nawet na wsi możliwości dodatkowego zarobku jest wiele.

Ucz się oszczędzać razem z www.rynekfinansowy.info.