Pożyczka dla seniora – jak bezpiecznie pożyczać na emeryturze

pożyczka dla seniora

Z pożyczek przez Internet korzysta coraz więcej osób. Wśród nich można wyróżnić określone grupy wiekowe. Niektóre firmy oferujące pożyczki dają możliwość otrzymania zobowiązania finansowego już od osiemnastego roku życia. Sporą grupę pożyczkobiorców stanowią również emeryci. Jak bezpiecznie pożyczać na emeryturze? Podpowiadamy, jakie są najlepsze pożyczki dla seniora.

Pożyczka dla seniora

Pożyczki dla emerytów nie różnią się warunkami od pożyczek, z których korzystają młodsze osoby. Zazwyczaj są to szybkie chwilówki przez Internet lub długoterminowe pożyczki ratalne. Jedyną różnicą w ofercie różnych firm pożyczkowych są górne limity wiekowe. Nie każdy więc będzie mógł skorzystać z pożyczki. Niektóre firmy oferują pozabankowe pożyczki ratalne tylko dla osób do 65 roku życia – a więc trudno z nich skorzystać na emeryturze. Inne mają większe limity wiekowe nawet dla osób w wieku 85 lat. Z pożyczek możemy skorzystać stacjonarnie, udając się do placówek określonych pozabankowych firm pożyczkowych. O wiele bardziej opłacalne są jednak oferty pożyczek dostępnych przez Internet. Tutaj może pojawić się największy problem – jeśli starsza osoba nie jest obeznana z Internetem czy komputerem, może mieć trudności z otrzymaniem pożyczki online.

Co potrzebne do otrzymania pożyczki online?

Jesteś emerytem, a komputer i Internet sprawia ci trudność? Nic straconego. Warto skorzystać z pomocy bliskiej osoby, która bardziej biegle potrafi korzystać z komputera. Jest jednak kilka bardzo ważnych warunków, które trzeba spełnić, by otrzymać pożyczkę. W pierwszej kolejności powinieneś posiadać komputer z dostępem do Internetu. Jeśli chcesz wziąć pożyczkę, sprawdź oferty różnych firm, porównując koszty. Większość firm pożyczkowych na swoich stronach internetowych posiada wirtualne suwaki, dzięki którym wybieramy interesującą nas kwotę pożyczki oraz czas spłaty. Wybierając określoną kwotę np. 3000 zł na 4 miesiące, możemy zobaczyć wartości kalkulatora pożyczkowego.

Renomowane firmy bardzo klarownie przedstawiają swoją ofertę. Podają wysokość oprocentowania, wartość RRSO, opłatę administracyjną, opłatę przygotowawczą, okres pożyczki oraz kwotę, wysokość odsetek od spłaty pożyczki oraz całkowitą kwotę do spłaty. Aby otrzymać pożyczkę, musimy wypełnić formularz online. Co ważne, wielu pożyczkodawców zanim przyzna nam pozytywną decyzję kredytową, chce znać wysokość otrzymywanej co miesiąc emerytury. Jeśli będzie zbyt niska, u niektórych pożyczkodawców po prostu nie dostaniemy pieniędzy. Sprawdzana będzie również nasza zdolność kredytowa. Dlatego warto przez całe życie dbać o odpowiednią historię kredytową, nie zalegać ze spłatą innych zobowiązań finansowych. Pozytywną historię kredytową budujemy długofalowo np. poprzez zakupy ratalne i oczywiście spłatę zobowiązania w terminie.

Niezbędne do otrzymania pożyczki online

Oprócz wyżej wymienionych rzeczy i czynników do otrzymania pożyczki online niezbędne okaże się również posiadanie własnego konta bankowego oraz numeru telefonu, którego jesteśmy właścicielem. Za pośrednictwem SMS-a lub rozmowy telefonicznej biura obsługi klienta firm pożyczkowych informują o decyzji przyznania pożyczki. Musimy także posiadać adres e-mail, na który zostaną wysłane dokumenty i umowy.

Rachunek bankowy jest nam potrzebny do otrzymania pieniędzy z pożyczki. Istnieją jednak pożyczkodawcy, którzy umożliwiają odbiór pieniędzy bez posiadania rachunku bankowego. Mowa o wypłacie tzw. czekiem GIRO – gotówkę odbieramy w wybranej placówce Poczty Polskiej. Możemy także skorzystać z usługi pożyczki do domu. Wtedy pracownik firmy pożyczkowej dostarcza umowę oraz pieniądze bezpośrednio do naszego domu. W takim przypadku trzeba bardzo uważać na oszustów. Musimy zadbać o własne bezpieczeństwo, dlatego należy wybierać tylko bardzo znane firmy na rynku. Renomowane firmy dają gwarancję najwyższej jakości usług i bezpieczeństwa.

Ważne – czytać dokładnie umowy

Bardzo ważnym aspektem jest dokładne czytanie umów. Przyjrzymy się opłatom, które będziemy musieli ponieść przy spłacie pożyczki, wysokości rat, a przede wszystkim terminom, w jakich powinniśmy uregulować dług. W przypadku nieterminowej spłaty zobowiązania finansowego, większość firm wysyła monity przypominające o spłacie rat, które niestety są płatne. Dlatego tym bardziej powinniśmy przyłożyć się do pilnowania terminów i opłacania zobowiązania na czas. Jeśli nie jesteśmy pewni któregoś z punktu umowy, dobrym rozwiązaniem jest przeanalizowanie jej treść z osobą, która ma większe rozeznanie na temat szeroko pojętych finansów. Porad możemy szukać również w Internecie. Większość dobrych firm pożyczkowych posiada także rozbudowane centrum obsługi klientów, czynnie niejednokrotnie przez całą dobę. Możemy zadzwonić do konsultanta i poradzić się na temat kwestii dotyczących pożyczki. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by napisać maila do wybranej firmy, w którym zadamy pytania na interesujące nas sprawy.

Ostatnią radą, jakiej możemy udzielić to korzystanie z ofert renomowanych firm. Wtedy mamy pewność, że cały proces ubiegania się o pożyczkę, jak i późniejsza spłata przebiegnie zgodnie z planem.

Sprawdź jak dobrze wybrać rzetelną firmę pożyczkową