5 sposobów aby dorobić do pensji

5 sposobów aby dorobić do pensji

5 sposobów aby dorobić do pensji może być przydatne dla wielu z nas.

Niejednokrotnie borykamy się z chronicznym problemem braku gotówki przed wypłatą. Co zrobić, kiedy do wpływu wynagrodzenia pozostało jeszcze kilka (lub kilkanaście!) dni, a Tobie już brakuje dodatkowych środków? Jak zabezpieczyć się przed taką sytuacją? A może zbierasz na samochód, lecz masz wrażenie, że miną wieki zanim faktycznie uda Ci się zaoszczędzić odpowiednią sumę? Planujesz wakacje i przydałoby Ci się odrobinę dodatkowego grosza? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. W poniższym artykule przedstawiamy 5 sposobów na dorobienie do pensji.

Metody, jakie przedstawiamy w artykule „5 sposobów aby dorobić do pensji” mogą wysoko podnieść Twoje dochody.

5 sposobów aby dorobić do pensji – zarabiaj na bankach

O tym pisaliśmy już niejednokrotnie. W tym miejscu przypominamy po raz kolejny o śledzeniu naszej zakładki „Zarabiaj na bankach” 😉 To najłatwiejszy bierny sposób zarabiania pieniędzy. Wejdź na naszą stronę i sprawdź, jakie promocyjne oferty mają banki. Niejednokrotnie za założenie konta i spełnienie prostych warunków (np. płatności kartą lub przelew) możesz zyskać premię w wysokości kilkudziesięciu lub kilkuset złotych. Banków oferujących takie właśnie promocje jest wiele – wśród nich m.in. Millenium, Getin Bank, Santander Bank Polska, ING, mBank itd… Kilka z nich opisywaliśmy już na stronie. Ważne, abyś dokładnie zapoznał się z regulaminem promocji. Wszystkie warunki trzeba sumiennie spełnić, aby w późniejszych miesiącach otrzymać premię pieniężną.
Pamiętaj, zanim zdecydujesz się na udział w promocji poznaj warunki oferowanego produktu i sprawdź, czy ci odpowiada.

Sprzedaż ubrań i zabawek

Kolejnym sposobem w naszej liście „5 sposobów aby dorobić do pensji”, jest sprzedaż. Może czas przejrzeć swoją szafę? Może znajdują się w niej jakieś ubrania, których dawno już nie zakładasz? Albo takie, w których czujesz się źle? Warto pozbyć się zbędnych rzeczy- dzięki temu zyskasz nie tylko dodatkowe pieniądze, ale i miejsce! 😉
Kolejnym krokiem jest sprawdzenie ubranek swojego dziecka. Dzieci – jak dobrze wiesz – szybko wyrastają z ciuszków. Niezniszczone, ładne ubrania warto sprzedać lub oddać innym. Tak samo z zabawkami. Jeżeli Twoje dziecko nie bawi się już czymś (bo np. wyrosło z zabawki), sprzedaj ją. Za zarobione pieniądze będziesz mógł kupić dziecku coś nowego.

Rękodzieło i gotowanie

Zgadłam? Jesteś utalentowany? Jeżeli tak, dlaczego by nie podzielić się tym talentem ze światem? Rękodzieło jest obecnie w cenie – ludzie o wiele bardziej wolą kupić coś, czemu ktoś poświęcił czas, coś, co może byś spersonalizowane, niż coś z marketu czy w kwiaciarni, czego jest tysiące… Spróbuj swoich sił w tym zakresie.

Mamy dla Ciebie jeszcze jeden pomysł – jeżeli lubisz gotować i jesteś w tym dobry, może warto zaproponować swoje usługi innym? Wiele osób gotuje z okazji imprez okolicznościowych, wykonuje torty, piecze ciasta… Może to jest właśnie Twoja broszka?

Wypełnianie ankiet i udział w badaniach

Czy śledziłeś kiedyś oferty, jakie w internecie przedstawiają firmy badawcze? Niejednokrotnie poszukują osób, które byłyby w stanie wziąć udział w badaniu, wywiadzie lub wypełnić ankietę. Na tym też można zarabiać! Stawki są w wysokości od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Śledź ogłoszenia firm odnośnie ankiet i wywiadów i zapisz się na badanie, jeżeli tylko spełniasz ich warunki.

Copywriting

To już ostatni punkt na naszej liście, który wydaje się jednocześnie najbardziej specyficzny i trudny. Jeżeli pisanie jest Twoją pasją, to copywriting idealnie wpisze się na listę „5 sposobów aby dorobić do pensji”. Copywriting to freelancerka, dzięki której pracę możesz wykonywać w dowolnym terminie i miejscu.
Jeżeli masz już jakieś doświadczenie w pisaniu artykułów, będziesz mógł walczyć o naprawdę atrakcyjne stawki. Jeżeli natomiast stawiasz w tej dziedzinie pierwsze kroki, musisz nabyć trochę wiedzy i zaczynać od stawek niższych. Jeżeli chodzi o atrakcyjność wynagrodzenia, to tutaj sprawa jest już trochę bardziej skomplikowana – jak napisaliśmy powyżej, ważne są po pierwsze stawki, które rozlicza się za ilość napisanych znaków (łącznie ze spacjami). Drugą kwestią, jest – no właśnie – liczba napisanych znaków (im obszerniejszy artykuł, tym więcej zarobisz). Wybieraj taką tematykę, o której będziesz mógł pisać z łatwością i przyjemnością, a z czasem nawet te trudniejsze tematy nie będą stanowiły dla Ciebie problemu.

A może marketing szeptany, to coś dla Ciebie? Wiele firm szuka osób, które w ich imieniu (lub w imieniu fałszywych klientów) mogłyby umieszczać wpisy o firmie na forach lub grupach. Dzięki temu o firmie staje się głośniej, a Ty możesz zarabiać.

To jednie 5 sposobów na dorobienie do pensji, ale gwarantujemy, że możliwości jest o wiele więcej. Dorobienie do pensji nie jest trudne, spróbuj już dziś!