Dodatkowy pieniądz dla studenta – gdzie go szukać?

dodatkowy pieniądz

Dodatkowy pieniądz przydałby się niejednemu z nas… A w szczególności, gdy jest się młodym i chce się wyciskać życie jak cytrynę. Każdy z nas potrafi sobie wyobrazić, jak to jest być studentem. Głowa pełna marzeń, pierś pełna zapału do ich spełniania, a portfel pusty… Skąd wziąć pieniądze na realizowanie swoich planów? Życie jest tylko jedno, dlatego trzeba łapać byka za rogi. Jaki szybko i łatwo zyskać dodatkowy pieniądz?

Dodatkowy pieniądz dla studenta – stypendium!

To proste jak drut! Kiedy jest się studentem, najłatwiejszym sposobem, by zyskać dodatkowy pieniądz jest postaranie się o stypendium z tytułu wyników za dobrą średnią lub za wyjątkowe osiągnięcia dla uczelni (np. sportowe, naukowe czy artystyczne). Informacje o progach punktowych powinny być zamieszczone na stronie każdej uczelni. Sprawdź, czy przysługuje Ci możliwość uzyskania stypendium.

Praca dorywcza

Oczywiście – musisz mieć czas na studiowanie. Jednak zajęć jest mniej, niż w szkole średniej, dlatego spokojnie możesz pomyśleć o pracy na ½ etatu! Sprawdź oferty pracy i zastanów się, czy któraś z nich Cię interesuje. Warto wybrać taką ofertę, która pomoże Ci już zdobyć odrobinę doświadczenia w kierunku Twojej przyszłej pracy (dobrym startem jest np. praca w call center, która pomoże Ci wykształcić w sobie dużo przydatnych umiejętności). Pomyśl również o pracy z dziedziny copywriting (jeżeli lubisz pisać) albo o programach afiliacyjnyc. Jeżeli jednak nie jesteś przekonany do podjęcia pracy, bo boisz się ogromu obowiązków i odpowiedzialności, pomyśl o płatnych praktykach lub stażu. Firmy chętnie zatrudniają studentów.

Korepetycje

Jesteś dobry z jakiegoś przedmiotu? Może mógłbyś pomóc młodszym kolegom i podszkolić ich w danej dziedzinie? Zastanów się, czy jest taki przedmiot, w którym czujesz się na tyle swobodnie, że mógłbyś uczyć go innych.

Sprzedaż

Może masz jakieś ubrania, w których już nie chodzisz? Albo książki, z których nie korzystasz? Warto udostępnić te rzeczy innym osobom!

Zarabiaj na bankach

To jest niemalże tak proste, jak brzmi. Śledź naszą stronę Zarabiaj na bankach i ciesz się dodatkowym pieniądzem, który uzyskasz np. za założenie konta. W naszych artykułach regularnie opisujemy najciekawsze promocje bankowe, dzięki czemu z pewnością będziesz na bieżąco!

Konta oszczędnościowe i lokaty

Jeżeli już uda Ci się zarobić dodatkowy pieniądz, warto odłożyć tę sumę na dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe lub lokatę. Po co trzymać pieniądze na koncie, które dla Ciebie nie zarabia?

Aby dorobić trochę pieniędzy musisz jednak wiedzieć, że początku bywają ciężkie. Możesz zmierzyć się z paroma nieudanymi próbami, zanim faktycznie uda Ci się zarobić. Nie poddawaj się na starcie i walcz o swoje marzenia! 🙂