5 powodów dla których warto spełniać marzenia

marzenia

Marzenia – każdy z nas je ma. Jedni większe, drudzy mniejsze. Dlaczego warto je spełniać?
Posiadanie marzeń nie jest powodem do wstydu, tak samo jak bycie marzycielem chodzącym z głową w chmurach. O tym, jakie wartości wnoszą w nasze życie marzenia, opowiadamy poniżej.

Marzenia łączą

Dzięki swoim marzeniom możesz poznać inne osoby i razem z nimi realizować swoje pasje, dążyć do celu. To sprawi, ze spełnianie marzeń przyniesie Ci jeszcze większą satysfakcję i samospełnienie. Poznasz ludzi podobnych do Ciebie, z tymi samymi zainteresowaniami i sposobem myślenia. Ponadto spełniając swoje marzenia równocześnie je mnożysz – jedno spełnione oznacza tym samym kolejne do spełnienia. Dzięki temu nigdy nie doznasz uczucia pustki, że wszystko, czego chciałeś, już osiągnąłeś. Odkryjesz w sobie nowe możliwości i pasje – rozwiniesz się!

Marzenia motywują

To taka odskocznia od codziennego życia. Są jak motor napędowy – dzięki nim nabierasz motywacji do działania, masz więcej siły, by zmagać się z codziennością i rutyną. Myśl o spełnianiu marzeń motywuje do pracy.
Aż 81% dorosłych osób rezygnuje ze spełniania swoich marzeń mimo silnych pasji w młodości. Ponad 43% z tych osób jest nieszczęśliwych z tego powodu.

Marzenia dają prawo wyboru

Życie to sztuka wyborów – dokonujemy ich codziennie. Nawet w tych najbardziej błahych sprawach jesteśmy zmuszeni wybierać – obiad w domu czy na mieście? Nowa sukienka czy kurs językowy? Szkoła córki prywatna czy publiczna? Marzenia dają Ci możliwość wyboru.

Spełniając marzenia osiągniesz więcej

Marząc o wielkich rzeczach można te wielkie rzeczy osiągnąć. Marzenia pozwalają przede wszystkim zmienić Ci nastawienie i myślenie – zamiast wmawiać sobie, że nigdy nie uda Ci się czegoś osiągnąć, czas zacząć myśleć, że możesz wszystko. Motywacją ku temu będzie oczywiście… spełnienie marzeń. Zacznij od tych najmniejszych, a z czasem spełnisz i te większe.

Zrobisz coś dla innych

Jak wyglądałby świat, gdy „szaleńcy” nie spełniali swoich marzeń? Pomyśl tylko o Kolumbie, który zamarzył dotrzeć do Indii drogą morską… Albo o braciach Wright, którzy chcieli wzbić się w powietrze – swoją drogą, to fascynująca historia, bowiem było wielu takich jak oni, którzy próbowali wynaleźć maszynę do latania… Wszyscy inni mieli wsparcie finansowe. Bracia Wirght mieli tylko ideę i marzenie – to wystarczyło… Albo o Armstrongu, który postawił stopę na księżycu… Takich przykładów można by wymienić mnóstwo. Bez marzycieli świat by nie istniał!

Istnieje o wiele więcej, niż 5 powodów, dla których warto spełniać marzenia. Nie czekaj na kolejny powód – zacznij od teraz.

Śledź regularnie nasz blog, by poznać inne inspirujące treści: https://www.rynekfinansowy.info/blog/