Jakie konto osobiste wybrać?

konto

Konto bankowe jest jednym z podstawowych produktów banku, którym posługujemy się na co dzień. To właśnie dzięki niemu mamy możliwość bezpiecznego gromadzenia środków, oszczędzania, opłacania różnych zobowiązań czy wykonywania przelewów. Obecnie rzadko spotykamy kogoś, kto nie posiada jeszcze własnego rachunku bankowego. Jeśli jesteś taką osobą i właśnie zastanawiasz się, w jakim banku założyć swoje konto – lub chcesz się przenieść do innego banku – ten artykuł pomoże Ci wybrać. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakładaniu konta osobistego!

Zastanów się, jaki typ konta chcesz założyć

To jedna z priorytetowych kwestii. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym Ci zależy – chcesz założyć konto internetowe, czy może tradycyjne lecz z dostępem do bankowości internetowej? Z pewnością zastanawiasz się, czym te dwa produkty różnią się od siebie? 🙂 Otóż wybierając pierwszą opcję – konto internetowe – będziesz miał dostęp do niego wyłącznie przez Internet. Oznacza to, że nie będziesz mógł wpłacać lub wypłacać środków w placówce banku. Będziesz zarządzać kontem tylko online. Jeśli z kolei zdecydujesz się na tradycyjne konto, z dostępem do bankowości internetowej, będzie to możliwe.

Bliskość placówki banku

Jeśli tak, jak nas przekonuje Cię bardziej tradycyjne konto z dostępem do bankowości internetowej, zwróć uwagę na bliskość placówki banku. Być może będziesz kiedyś musiał udać się tam, by załatwić jakieś sprawy. Wówczas bardzo ważne będzie to, jak daleko od Twojego miejsca zamieszkania znajduje się placówka. Czy będziesz miał możliwość swobodnego dojazdu?

Opłaty za konto

Wiele banków oferuje swoim klientom tzw. “darmowe konta”. Oznacza to, że decydując się na ich produkt, nie poniesiesz żadnych kosztów. Zazwyczaj jednak te warunki mają pewien haczyk. Co to oznacza w praktyce? W zależności od banku wygląda to różnie – np. nie poniesiesz żadnych opłat za konto, jeśli zapłacisz kartą przynajmniej X razy w miesiącu lub zapłacisz kartą na łączną sumę X zł. Zanim zdecydujesz się na konto, zapoznaj się dokładnie z jego regulaminem, a także tabelą opłat i prowizji. Sprawdź, czy w ofercie nie ma żadnych dodatkowych usług, za które nieświadomie mógłbyś co miesiąc ponosić opłatę.

Premia za założenie konta

Jeśli przy okazji zakładania konta w banku, chcesz zyskać dodatkowe paręset złotych, warto skorzystać z promocji, które oferują banki. Często za założenie konta i spełnienie prostych warunków (np. przelew wynagrodzenia na konto lub płatności kartą) możesz zyskać atrakcyjne premie pieniężne i bonusy. Przyjrzyj się ofertom banków, które proponują właśnie takie promocje, przeanalizuj, co trzeba zrobić, aby zyskać nagrodę – oprócz środków pieniężnych, dodatkowo możesz dostać jeszcze bony do sklepów- jak np. Biedronka, czy sprzęt – np. smartfon.

Jeśli chcesz zyskać aż 1700 zł premii za założenie konta osobistego, kliknij w poniższy przycisk:

rynek finansowy

Wybór konta bankowego nie jest wcale taki trudny, jeśli wziąć pod uwagę powyższe punkty. Zastanów się, co jeszcze jest dla Ciebie ważne, zanim zdecydujesz się, by założyć rachunek bankowy. To bardzo indywidualny wybór, który możesz dostosować do swoich potrzeb i możliwości, ale będzie wymagał odrobiny poświęconego czasu. 🙂
Daj znać w komentarzu, czy nasze rady były pomocne i w jakich bankach planujesz założyć konto?

Śledź więcej naszych artykułów na: https://www.rynekfinansowy.info/blog/